امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳
منتشر شده : اسفند ۲۲, ۱۳۹۷ | ۷:۳۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33102 ­ ­ تعداد بازدید :44 بازدید

استاندار همدان: سند اشتغال استان تا ۱۵ فروردین به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شوداستاندار همدان با بیان اینکه سند اشتغال بسیار با اهمیت است، گفت: سند اشتغال استان همدان تا ۱۵ فروردین به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ خواهد شد.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی چهارشنبه ۲۲ اسفند در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، سند اشتغال نقشه راه و تکلیفی برای همه دستگاه‌هاست، اظهارکرد: همه دستگاه‌های استان باید در تدوین این سند مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه اولویت استان اشتغال است، تصریح کرد: الزام داریم همه دستگاه‌ها این سند را قدم به قدم اجرا کنند.

شاهرخی با تأکید براینکه به تأسی از سیاست‌های دولت اولویت ما در استان نیز توجه به معیشت و اشتغال مردم است، افزود: باید عزم جدی و قوی استانی به تأسی از سیاستهای ملی وجود داشته باشد تا بتوانیم حرکتی که مردم لمس کنند داشته باشیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه باید شغل به معنای واقعی ایجاد کنیم، اظهارکرد: با توجه به برنامه ششم به عنوان یکی از ۳۱ استان پازل کشور نگاهمان به این برنامه باشد به‌طوریکه اگر بنا باشد ما هم در توسعه کشور نقش داشته و با کشور همگام باشیم باید برنامه راهبردی و عملیاتی داشته باشیم.

وی با تأکید براینکه همه ظرفیت‌های استان شناخته و دسته‌بندی شود، عنوان کرد: همه ظرفیت‌های استان به صورت بخشی و به تفکیک شهرستانی مشخص شود.

شاهرخی با بیان اینکه سند اشتغال استان تا ۱۵ فروردین به  دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد، ادامه داد: ملاک ارزیابی مدیران و ادامه همکاری اجرای این سند است.

استاندار همدان با تأکید براینکه سیستم بنده در تصمیم‌گیری‌ها دیکتاتوری نیست بلکه مشارکتی است، یادآور شد: به اعتقاد بنده در استان همدان می‌توانیم بیش از ۱۹ هزار و ۲۰۰ شغل ایجاد کنیم به‌شرطی که منابع را به صورت هدفمند به‌کار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۷۱ میلیارد تومان تسهیلات توسعه اشتغال رقم خوبی است، گفت:  باید تلاشمان را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به‌کار ببریم وهنر ما این است که حداقل معادل این رقم را سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جذب کنیم.

شاهرخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست نگاه‌ به سرمایه‌گذاری را تغییر دهند و خاطرنشان کرد: برای سرمایه‌گذار فرش قرمز بیندازید.

استاندار همدان با بیان اینکه بانکها در پرداخت تسهیلات اشتغال خوش درخشیدند، افزود: باید تفویض اختیار بیشتری به بانکهای استانی داده شود.

وی در پایان با ابراز رضایت از عملکرد کارگروه اشتغال استان همدان، گفت: عملکرد مدیران استان عملکرد قابل قبولی است.

 

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار