امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
منتشر شده : اسفند ۲۲, ۱۳۹۷ | ۷:۳۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33100 ­ ­ تعداد بازدید :46 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت ۲۳۷۱میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در همدانمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از پرداخت ۲۳۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در این استان خبرداد و گفت: در سال ۹۷ از محل منابع تکلیفی، منابع داخلی و صندوق توسعه ملی ۲۳۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در استان پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، سید احمد توصیفیان چهارشنبه ۲۲ اسفند در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، خاطرنشان کرد: درسالجاری ۷۰۲ میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی و ۱۶۴۹ میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی بانک‌ها در راستای اشتغالزایی پرداخت شده است.

ایجاد سالانه ۱۹هزار و ۵۰۰ شغل در همدان

وی  با بیان اینکه سالانه ۱۹ هزار و ۵۰۰ شغل در استان همدان ایجاد خواهد شد، اظهارکرد: در سند اشتغال استان در ۳ سال آینده به طور میانگین سالانه ۱۹ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد خواهد شد به‌طوریکه در سال ۹۸، ۱۹هزارو ۲۰۰ شغل، سال ۹۹؛ ۱۹ هزار و ۴۵۰ شغل و در سال ۱۴۰۰ نیز ۱۹ هزار و ۷۰۰ شغل برای استان همدان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ۴۸۰۰میلیارد تومان منابع مالی برای اشتغالزایی  در ۳ سال آینده در نظر گرفته شده است و براساس پیش‌بینی ۲۱ درصد اشتغال در بخش کشاورزی، ۲۶ درصد در بخش صنعت و ۵۲ درصد در بخش خدمات خواهد بود.

توصیفیان با اشاره به اینکه ۴ بانک توسعه تعاون، کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک تسهیلات اشتغال روستایی استان را پرداخت می‌ک‌نند، ادامه داد: در بحث تسهیلات اشتغال روستایی ۲۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به استان ابلاغ شده بود که از این میزان ۲۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی از ابلاغ فاز سوم تسهیلات اشتغال روستایی خبرداد و افزود: این فاز از تسهیلات اشتغالزا مربوط به دستاه‌های حمایتی است.

همدان استانی موفق در جذب تسهیلات اشتغال روستایی

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه سهمیه استان همدان در فاز اول و دوم ۱۶۸ میلیارد تومان بوده است، تأکید کرد: در فاز اول و دوم ۱۲۹ درصد عقد قرارداد شده است و استان همدان با این میزان عقد قرارداد به عنوان استان موفق در اشتغال روستایی بوده است.

توصیفیان با بیان اینکه سهمیه بانک توسعه تعاون استان همدان در اشتغال روستایی ۵۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: ۷۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان طرحبه این بانک معرفی شده که از این میزان ۴۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده که معادل ۷۶ درصد سهمیه بوده است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه بانک کشاورزی استان همدان در اشتغال روستایی ۱۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است، خاطرنشان کرد: این بانک ۱۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تهسیلات اشتغال روستایی که معادل ۸۲ درصد از سهمیه بوده پرداخت کرده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: همچنین سهمیه صندوق کارآفرینی امید استان همدان در تسهیلات اشتغال روستایی ۲۸میلیارد تومان بود که ۳۰ میلیاد و ۲۰۰ میلیون تومان معادل ۱۰۸ درصد از اعتبارات خود را پرداخت کرده است.

توصیفیان گفت: اعتبار پست بانک همدان در تسهیلات اشتغال روستایی ۴۰ میلیارد تومان بوده که ۳۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان معادل ۸۸ صد اعتبار را پرداخت کرده است.

وجود ۱۶۵ میلیارد تومان طرح بزرگ در بانکها

وی با اشاره به عملکرد شهرستانی اشتغال روستایی، یادآور شد: شهرستان تویسرکان با ۱۵۳ درصد پرداخت تسهیلات بیشترین و همدان نیز کمترین میزان جذب تسهیلات اشتغال روستایی را در سطح استان دارد که نیاز است در همدان بیشتر کار شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان میانگین سرانه اشتغال طرح‌های روستایی استان همدان را  ۴۵ میلیون تومان دانست و افزود: بیشترین طرح‌های اشتغال روستایی مربوط به بخش کشاورزی با ۴۸۷ طرح به ارزش ۱۲۹ میلیارد تومان است به‌طوریکه ۶۰ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در بخش کشاورزی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵ طرح بزرگ به مبلغ ۱۶۵ میلیارد تومان در كميته استاني و كميته ملی مصوب و در بانك‌هاي عامل در حال بررسي است، یادآور شد: ۱۵ طرح متوسط بزرگ جمعا به مبلغ ۱۶۴۷ ميليارد ريال در كميته استاني و كميته ملی مصوب و در بانك هاي عامل در حال بررسي است که از جمله این طرح‌ها، ۳ طرح پوشاك صنعتي ، طرح گلخانه‌اي ، صنايع تبديلي و كشتارگاه صنعتي كه با پرداخت تسهيلات به اين طرح‌ها شاهد توسعه روستايي و ارزش افزوده بالاي محصولات خواهيم بود . 

توصیفیان تصریح کرد: بيشترين طرح‌ها به ترتيب به رسته‌هاي مبل و منبت ، صنايع دستي ، پوشاك و دام اختصاص یافته  و ۹۶ درصد طرح‌هاي عقد قرارداد طرح‌هاي ايجادي و توسعه‌اي و تنها ۴ درصد در قالب سرمايه در گردش بوده است.

وی با اشاره به نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال روستایی استان همدان، گفت: بیش از ۹۷ درصد طرح‌های استان همدان اجرایی شده و فقط ۶ طرح اجرایی نشده است.

 

 

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار