امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹
منتشر شده : فروردین ۲۱, ۱۳۹۸ | ۴:۰۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33234 ­ ­ تعداد بازدید :47 بازدید

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان خبرداد؛ ارزیابی ۲۶۰۷ واحد مسکونی سیل زده در لرستان 

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از ارزیابی ۱۴۰ روستای سیل‌زده استان لرستان خبرداد و گفت: پس از یک هفته تلاش بی وقفه بنیاد مسکن همدان، در بحث ارزیابی خسارات واحدهای آسیب دیده استان لرستان، ۲۶۰۷ واحد مسکونی در ۱۴۰ روستای این استان مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

حسن ظفری در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، اظهارکرد: در پی بارندگی‌های اخیر در کشور و وجود سیل و آبگرفتگی در معابر استانهای مختلف کشورکه استان لرستان نیز یکی دیگر از این استانها بوده است ، بنیاد مسکن استان همدان هم در راستای کمک در امر بازسازی و نوسازی منازل مسکونی در روستاها و سطح شهر با اعزام۲۰ اکیپ متخصص به لرستان به یاری مردمان این دیار کهن شتافت .

 

وی با اشاره به فعالیت اکیپ استان همدان در ۲ شهرستان ازنا و دورود، اظهارکرد: ۲ شهرستان ازنا و دورود از شهرهای  قابل ارزیابی خسارت  در حیطه فعالیت‌های استان همدان بوده که شامل شهرهای ناصردین و چالان چولان در حیطه ارزیابی و فعالیت استان همدان بوده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان در خصوص پرداخت خسارات به واحد های آسیب‌دیده در سیل، یادآور شد: :  وام روستایی به مبلغ ۴۰۰میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال بلاعوض، وام شهری ۵۰۰ میلیون ریال ۱۲۰میلیون ریال بلاعوض برای ساخت و احداث واحدها پرداخت می‌شود.

 

ظفری افزود: همچنین وام‌های تعمیری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال بستگی به ارزیابی و تعیین خسارت وارده توسط  کارشناسان مربوط پرداخت می‌شود.

 

وی ادامه داد: ۵ دستگاه خودرو سبک و ۹ دستگاه خودرو کمپرسی نیز به منظور کمک به ایجاد خاکریز برای مهار سیل در داخل شهر به این شهرستانها اعزام  شده است که در حال حاضر ۵ دستگاه آن در شهرستان دورود و ۴ دستگاه آن در شهرستان خرم آباد  مشغول فعالیت هستند. 

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با تأکید براینکه استان همدان همواره آماده کمک به هم وطنان در سراسر کشور است، خاطرنشان کرد: در همین راستا ۲ دستگاه گریدر نیز در شهرستان پلدختر به منظور ایجاد خاکریز کنار رودخانه و پاکسازی و بازگشایی معابر از گل‌و لای به این استان اعزام شده است.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار