امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
منتشر شده : فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ | ۲:۵۱ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33258 ­ ­ تعداد بازدید :32 بازدید

استاندار همدان مطرح کرد ایجاد ۲۰ هزار شغل در چشم‌انداز ۹۸ همداناستاندار همدان با بیان اینکه اولویت اول استان معیشت، اشتغال و تولید است، از تنظیم سند اشتغال تا افق ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، سید سعید شاهرخی شنبه ۲۴ فروردین در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۸ استان همدان، اظهار کرد: برای توسعه اشتغال و تولید طی ۴ ماه گذشته برنامه‌هایی را تنظیم کرده‌ایم که می‌توان به سند راهبردی اشتغال تا افق ۱۴۰۰ اشاره کرد که این موضوع همت مدیران و بخش خصوصی را می‌طلبد.
وی در همین باره ادامه داد: سال جدید باید سال تصمیم‌گیری های جدید باشد، بر این اساس با همکاری ۲ معاون استاندار و سازمان برنامه و بودجه استان و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و دولتی درصدد هستیم که در سند اشتغال ۲۰ هزار شغل برای اشتغال جوانان جامعه ایجاد کنیم.
شاهرخی با اشاره به اینکه فعالیت این سند تا سه سال آینده و تا پایان کار دولت تدبیر و امید ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: اجرای مهمترین کارهای اقتصادی و عمرانی در این سند تنظیم شده و امید داریم بتوانیم در این راستا گام‌های بلندی برداریم چرا که در این سند به تمامی حوزه‌های صنعت، تجارت و کشاوزی توجه شده است.
وی با بیان وظیفه دستگاه‌های دولتی در مقابل بخش‌های خصوصی اظهار کرد: دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید تمام قد در کنار سرمایه داران و بخش‌های خصوصی در راستای ایجاد اشتغال باشند که در حوزه سرمایه گذاری حدود ۳ هزار میلیارد سرمایه گذاری خصوصی داشته‌ایم.
شاهرخی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۸ هزار و ۷۰۰ شغل برای جوانان ایجاد شده که در این میان بخش خصوصی نقش مهمی را ایفا کرده همچنین میزان صادرات اقلام نسبت به ۹۶ افزایش داشته و در سال گذشته به ۹۴۳ میلیون دلار رسیده است.
استاندار همدان در رابطه با میزان آبیاری‌های نوین در باغات و مزارع کشاورزی افزود: آبیاری‌های نوین عامل مهم در کاهش مصرف بی رویه آب بوده که ۸۵ درصد از اراضی به آبیاری‌های نوین مجهز شده است و همچنین در سطح استان ۱۰۴ هکتار گلخانه داریم که در این سند برآورد کردیم آن را به ۲۱۰ هکتار برسانیم.
وی با انتقاد شدید از برخی بانک‌ها گفت: از برخی از بانک‌ها به ویژه بخش خصوصی انتقاد شدیدی دارم، اگر چه برخی از آنها در سال‌جاری حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مردم قرار داده و من قدردان آنها هستم.
شاهرخی در رابطه با موضوع تورم و مشکلات اقتصادی مطرح کرد: تا کنون برای تنظیم قیمت بازار اقدامات بسیاری از جمله تزریق ۵ هزار و ۲۷۰ تن شکر، ۵۱۳ تن گوشت گرم، ۳هزار و ۵۰۰ تن برنج، ۵۸۳ تن مرغ انجام شده است و از مسئولان می‌خواهم که در رفع مشکلات معیشتی و اقتصاد استان همانند تلاش دلسوزانه در شب‌های بارانی و بحران سیل عمل کنند.
وی ضمن تقدیر و تشکر ویژه از اصحاب رسانه و مطبوعات و فعالیت‌ آنها در بحران سیل بیان کرد: اعضای رسانه و مطبوعات دوش به دوش مدیران و مسئولان دلسوزانه فعالیت می‌کردند و صمیمانه از آنها هایت تشکر و قدردانی را دارم.
استاندار همدان در پایان گفت: در انتخاب‌هایم تحت تأثیر هیچ چیزی قرار نمی‌گیرم و ملاکم شایسته سالاری است و در این راستا از شهروندان می‌خواهم برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، مردم حضور پررنگ و بی سابقه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار