امروز : پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
منتشر شده : فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ | ۴:۰۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33264 ­ ­ تعداد بازدید :55 بازدید

رئیس اداره مرتع و بیابان استان همدان مطرح کرد گونه‌های مرتعی احیا می‌شوند/ فشار ۱۰ برابری چرای دام بر مراتع همدانرئیس اداره مرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به بارش‌های خوب امسال، گفت: پیش‌بینی می‎شود تابستان امسال بسیاری از گونه‌های مرتعی استان احیا شود.

حسین علیرضایی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه بسیاری از مراتع هنوز در زیر برف قرار دارند، اظهار کرد: با بارشهای امسال گیاهانی که از بین رفته و یا در حال نابودی بودند، احیا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر مراتع استان قرق شوند به طور قطع گیاهان احیا می‌شوند، تصریح کرد: ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ هکتار از مراتع استان همدان تا پایان فصل چرا در قرق قرار دارند.

علیرضایی با بیان اینکه عشایر از ۱۵ اردیبهشت وارد استان می‌شوند، خاطرنشان کرد: عشایر از ۱۵ خرداد در مراتع استان مستقر می‌شوند.

رئیس اداره مرتع و بیایان اداره کل منابع طبیعی استان همدان ظرفیت مراتع این استان را ۴۵ هزار واحد دامی دانست و افزود: دام عشایر بیش از ۱۰ برابر ظرفیت مراتع است به‌طوریکه عشایر هر ساله بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد دامی را به مراتع استان وارد می‌کنند.

وی درباره رشد قارچ‌های خوراکی و سمی در مراتع استان همدان، یادآور شد: بهره‌برداری از قارچ‌های خوراکی خودرو و سمی در مراتع استان همدان رایج نیست، با این وجود به شهرستانها اطلاع‌رسانی شده تا مردم از این قارچ‌ها استفاده نکنند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار