امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸
منتشر شده : فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ | ۴:۰۷ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33266 ­ ­ تعداد بازدید :59 بازدید

محصولات بومی استان شناسنامه‌دار می‌شوندمدیرکل استاندارد استان همدان از شناسنامه دار شدن محصولات تولید بومی استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمد مددی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح در سال جاری به انجام خواهد رسید و برای تولیدات انحصاری استان به دنبال ایجاد شناسنامه هستیم.

وی با اشاره برنامه های این اداره کل در سال جاری تصریح کرد: تدوین استاندارد ملی برای محصولات بومی استان در اولویت کاری ما قرار دارد زیرا اگر محصولات بومی استان دارای شناسنامه باشند قطعا در توسعه باز و حضور آنها در بازارهای داخلی و خارجی به موفقیت های خوبی دست پیدا خواهند کرد. 

وی ادامه داد: نزدیک به یک دهه است که راهبرد کشور حول محور اقتصادی بوده که مباحث تولید و خدمات، موتور محرکه و محور کارهایش الزامات کیفی و الزامات استاندارد سازی است که این کالاها باید رعایت کنند تا بتوانند رضایتمندی مشتری را به همراه داشته باشند.

مدیرکل استاندارد افزود: فراخور وسع سازمان کارهای خوبی انجام شده از جمله تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد که گام مهمی در حوزه استانداردسازی کشور است که حدود ده سال بر روی آن کار شد و در دی ماه ۹۶ ابلاغ شد و الان در حوزه عمل وارد شدهو یک قانون فرابخشی است.

مددی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ که سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده بود در راستای اجرای بهینه پیام سال سازمان ملی استاندارد در فروردین سال ۹۷ برای هنرمندان فراخوانی ارسال کرد و بیش از ۱۰۰ آثار هنری از همه هنرمندان سراسر کشور جمع آوری شد و پیام سال به زبان ها و روش های مختلف برای مردم نشان داده شد و در مناسبت ها از این آثار استفاده و در ترویج این فرهنگ و این شعار تلاش کردیم.

وی با تاکید بر حق انتخاب مردم در خرید کالاهای با کیفیت ایرانی اظهار داشت: تولیدی باید حمایت شود که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد، رضایتمندی تولید را تثبیت می کند و اشتغال و توسعه پایدار را به دنبال خواهد داشت.

مددی ادامه داد: تولید کننده، حاکمیت و همه مردم باید دغدغه توسعه کشور را داشته باشند تا نهایتا به افزایش ضریب استانداردسازی در محصولات خود دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به برنامه های استانداردسازی در سال گذشته بیان داشت: سال گذشته مجموعا ۵۰ برنامه استاندارد سازی اجرا شده و تمامی آنها دارای پوشش بالای ۱۰۰ درصد بوده است و  طی ارزیابی های انجام شده در سطح استان و کشور جز سه دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی استان بوده ایم.

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و نخبگان استان گفت: ۲۵ آزمایشگاه  همکار،  ۱۰ شرکت بازرسی و ارائه خدمات استانداردسازی، اجرای ۵۰  سند ملی استاندارد در استان که بسیار موثر در افکار عمومی و اقتصاد استان بوده است.

وی در خصوص سفر اخیر رییس سازمان استاندارد و معاون رییس جمهور به همدان گفت: در این سفر مقرر شد دبیرخانه استاندارد سازی حوزه گردشگری در استان شکل گرفته است و به دنبال استاندارد سازی گردشگری با محوریت استان همدان هستیم.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار