امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
منتشر شده : فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ | ۲:۵۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33260 ­ ­ تعداد بازدید :51 بازدید

نماینده نهاوند: ۵ درصد اعتبارات بودجه ملی به ستاد بحران اختصاص یافتنماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۵ درصد از اعتبارات بودجه ملی به عنوان تنخواه به ستاد بحران خبر داد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حسن بهرام‌نیا صبح شنبه ۲۴ فروردین در نخستین جلسه شورای اداری استان همدان، با اشاره به خسارت ۱۵۰ میلیارد تومانی سیل به شهرستان نهاوند، گفت: ۲۲ منطقه در این شهرستان بر اثر بارندگی‌ها دچار رانش شده‌اند همچنین تعدادی از روستاها و راه‌های مواصلاتی این شهر دچار آسیب شده‌اند که جبران و ترمیم تمامی این خسارات منوط بر اعتبارات لازم است.

وی با بیان اینکه ترمیم و جبران آسیب‌های روحی و مالی ناشی از سیل، نیازمند اخذ اعتبارات تخصیص داده شده به ستاد بحران کشوری است، مطرح کرد: نمایندگان استان باید هرچه سریع‌تر برای اخذ ۵ درصد اعتبارات تخصیص داده شده بودجه ملی به ستاد بحران کشوری اقدامات لازم را انجام دهند.

بهرام‌نیا با اشاره به کسری ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه در سال گذشته، اظهار کرد: کسری بودجه ذکر شده به معنای کمبود بودجه نیست بلکه به معنای محقق نشدن اعتبارات پیش‌بینی شده در سطح کلان کشوری است این درحالیست که استان همدان با تدابیر ویژه با کمک شورای تأمین و شورای اداری، درصد قابل توجه و بالایی از پروژه‌های درنظر گرفته شده را عملیاتی کردند.

وی هم‌افزایی تمامی مسئولان استان را عامل کسب رتبه بسیار مناسب در تمامی زمینه‌های کمی و کیفی در مقایسات انجام شده سال‌گذشته کشوری دانست و بیان کرد: سال گذشته، سالی خوب توأم با توفیقات الهی بود که امسال باید به عنوان چراغ راه از آن‌ها یاد کنیم.

نماینده مردم نهاوند در خانه ملت با اشاره به افتتاح، احداث‌ و کلنگ‌زنی بسیاری از پروژه‌های مهم ملی در استان همدان، افزود: سال گذشته تنها ۷۰ هزار پروژه اعم از ۵ هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه استانی در شهرستان نهاوند مطرح شد که اجرای تمامی پروژه‌های تعیین شده نیازمند مدت زمانی ۲۰ ساله است.

وی از کلنگ زنی راه‌آهن نهاوند با اعتباری افزون بر ۱۷۰ میلیارد تومان تا قبل از حلول ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: سال گذشته در شهرستان نهاوند ۶ پروژه ملی اعم از افتتاح سد گرین، آزادراه نهاوند_ بروجرو و نهاوند_ کرمانشاه تعریف شده است.

بهرام‌نیا کلنگ زنی تنها معدن طلا در استان همدان، فعالیت قابل توجه فعالان اقتصادی، سرمایه گذاری بخش خصوصی و تمامی زیرساخت‌ها و فعالیت‌های انجام شده در رونق اشتغال را بارقه امید برای مردم دانست و تصریح کرد: معیشت مردم یکی از حساسیت‌های رهبری است از این رو مهمترین موضوع روز کشور را رونق تولید و اشتغال به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه سیل مهربانی مردم التیام بخش حادثه تلخ سیل در استان‌های آسیب دیده بوده است، گفت: حضور پررنگ و موثر نیروهای مردمی، نظامی، انتظامی و دولت در مناطق سیل زده باعث شده تا هرچه سریع تر آسیب‌ها جبران شود.

بهرام‌نیا عملکرد مسئولان استان به ویژه شهرستان نهاوند را در مدیریت بارندگی‌ها و جلوگیری از سیل بسیار مطلوب و قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: سرچشمه رودخانه کرخه، رودخانه موجود در نهاوند است همچنین بالاترین بارش‌ها در استان و گاها در کشور شامل شهرستان نهاوند بوده است؛ فعالیت هر مقام مسئول براساس وظایف تعیین شده در جلسات مدیریت بحران و استفاده از ظرفیت در اختیار هر مسئول باعث شد تا این شرایط تبدیل به بحران نشده و به بهترین شکل مدیریت شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار