امروز : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۳
منتشر شده : فروردین ۲۵, ۱۳۹۸ | ۵:۰۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33272 ­ ­ تعداد بازدید :14 بازدید

خواهر خوانده جدید سود آور است یا بی‌بهره!این روزها خبر خواهرخواندگی همدان با شهرستان بم بسیار مورد توجه و جذاب شده است، تا ماه رمضان، تفاهم نامه اولین قرار خواهر خواندگی داخلی همدان امضاء و اجرا می‌شود، این اتفاق در حالی است که همدان، با شهرهای کولاب تاجیکستان، اسپارتای ترکیه، ورونای ایتالیا، ارفورت آلمان، بخارا ازبکستان و یکاترین بورگ روسیه  خواهر خوانده است.

در طی سال ها، این تفاهم نامه ها میان بسیاری از استان های کشور با کشورهای اروپایی و آسیایی منعقد شده است اما هیچ تأثیر چشمگیری از این اتفاق به چشم نمی‌خورد.

معاون گردشگری اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، گفت: هدف از این کار توسعه و رونق صنعت گردشگری است.

علی خاکسار در گفتگو با _رزن جوان، منطقه همدان، بیان کرد: بر اساس قرابت و نزدیکی که میان دو شهر و استان وجود دارد، تصمیم به عقد خواهر خواندگی گرفته می‌شود.

وی با اشاره به خواهر خوانده جدید همدان، اعلام کرد: با توجه به جاذبه های شهرستان بم و آمار بالا گردشگران داخلی و خارجی، تصمیم به انجام این کار گرفته شد.

وی افزود: این کار فرصت و زمینه خوبی برای تبلیغات و معرفی شهر همدان فراهم می‌کند و باعث پیشرفت صنعت گردشگری در استان خواهد شد.

وی با اشاره به سایر خواهر خوانده های همدان، اظهار کرد: همدان با ۶ شهر بین المللی این تفاهم نامه را امضاء کرده اما تاکنون هیچ استفاده‌ای از این قرصت ها نکرده و بهره‌ای از آنان نبرده است.

خاکسار با بیان اینکه خواهر خواندگی با بم نسبت به بقیه ممتاز است، خاطر نشان کرد: بم از شهرهای داخلی و در دسترس است که باعث استفاده و رونق ظرفیت های داخلی می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، اضافه کرد: امیدوارم این اتفاق درحد تفاهم نامه نباشد و مانند سایرین در ویترین قرار نگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان، در این باره گفت: به دلیل مسائل سیاسی و تحریم های اعمال شده، قرارداد های این قبیل و تفاهم نامه ها را تحت شعاع خود قرار داده و امکان استفاده از آن ها نیست.

کامران گردان اظهار کرد: تفاهم خواهر خواندگی منوط به سفر به شهر‌های میزبان و برگزاری جلسات متعددی است که انجام این کار با برخی کشورهای اروپایی و حتی آسیایی ممکن نیست.

وی افزود: به منظور راحتی تعاملات و رفت و آمد، قصد داریم با شهر های داخلی مانند یزد این تفاهم نامه ها را امضاء کنیم.

وی با بیان اینکه آمار گردشگران خارجی بم با اصفهان برابری می‌کند، تصریح کرد: گردشگرانی که به بم سفر می‌کنند با همدان آشنا شده و مقصد بعدی خود را همدان قرار می‎‌دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان، تأکید کرد: اعضاء شورای اسلامی شهرستان بم برای انجام این کار از ما راغب تر هستند و تمایل دارند هر چه زودتر این اتفاق بیافتد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبرداد؛ مبارزه با علف‌هاي هرز در بیش از۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو
 • لزوم تاسیس شرکت های دانش بنیان در شهرستان ها
 • مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ملایرخبر داد: ساخت ۴ مجتمع آبرسانی؛ نیازمند ۷۵۰ میلیارد ریال اعتباراست
 • "سودای خیال" در همدان اجرا می‌شود
 • فرماندار همدان در دفتر _رزن جوان مطرح کرد مطالعه احداث قطار شهری در همدان/ همدان، کلانشهر نیست
 • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان: پویش " بهار مهربانی " نیاز روحی سیل زدگان را تآمین می‌کند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبرداد؛ محکومیت بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی متخلفین اقتصادی در سال ۹۷
 • سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: خبر هدیه ازدواج به دختران زیر ۲۰ و پسران زیر ۲۴ سال کذب است
 • استاندار همدان: دشمن با زر، زور و تزویر قصد از بین بردن وحدت مردم و نظام را دارد
 • ۲۹ فروردین یادآور دلاوری های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی
 • آخرین اخبار