امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۶
منتشر شده : فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ | ۵:۵۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33300 ­ ­ تعداد بازدید :49 بازدید

با برگزاری نمایشگاه‌های قرآن انجام می‌شود؛ گوشزد اهمیت قرآن به مردم و مسئولانمدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری نمایشگاه «قرآن برای زندگی» گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها اهمیت قرآن به مردم و مسئولان گوشزد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های قرآن ارتباط مردم و مسئولان را با قرآن ارتقاء می‌بخشد به طوریکه باید نمایشگاه قرآن در سطح ملی، استانی و حتی در سطوح مختلف شهری و بخشی برگزار شود تا سبک زندگی قرآنی و اسلامی در جامعه نهادینه شود.
وی با بیان اینکه خداوند مسئولیت خلیفه الهی را بر روی زمین به انسان بخشیده و قرآن را برنامه رسیدن به این افق نورانی و سعادتمند قرار داده است، افزود: قرآن نقشه راه سعادت مادی و معنوی برای رسیدن انسان به جایگاه والای انسانی است و جامعه باید بر اساس این مقیاس حرکت کند و در تمامی جایگاه‌ها باید قرآن اولویت اول و آخر باشد.
دشتکی تأکید کرد: جایگاه قرآن را باید در جامعه برای مردم تبیین کرد به طوریکه ابتدا باید جایگاه قرآن را شناخت سپس زمینه انس و ارتباط را فراهم آورد و در تمامی جایگاه‌ها از آن بهره گرفت، در این حالت رفتارهای قرآنی و اسلامی حاصل می شود.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «قرآن برای زندگی» گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها اهمیت قرآن به مردم و مسئولان گوشزد می شود به طوریکه با گسترده شدن این نوع نمایشگاه‌ها ارتباط مردم و مسئولان با قرآن تنگاتنگ خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: با اجرای سبک زندگی قرآنی و اسلامی نقشه راه علمی و عملی سپردن مسئولیت‌ها به افراد اهل، پیشتازی جوانان، برنامه‌ریزی در حوزه اخلاق، اقتصاد و عمران و…، چگونگی برخورد با دوست و دشمن، اجرای عدالت، ظلم‌ستیزی و… نیز از قرآن برگرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: در گام اول باید حساسیت لازم در مردم و مسئولان در زمینه جایگاه قرآن توسط مبلغان، مداحان و اقشار تأثیرگذار جامعه همچون اساتید و دلسوزان قرآن ایجاد شود تا زمینه لازم برای اجتماعی‌سازی فرهنگ قرآنی فراهم آید.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار