امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۷
منتشر شده : اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸ | ۸:۲۸ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33410 ­ ­ تعداد بازدید :33 بازدید

برگزاری ویژه برنامه ضیافت الهی در ۳۶ بقعه متبرکهمدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت:ویژه برنامه ضیافت الهی در ۳۶ بقعه متبرکه برگزار می شود.

به گزارش _رزن جوان،منطقه همدان،حجت الاسلام محمدکاروند چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ویژه برنامه ضیافت الهی در ۳۶ بقعه متبرکه استان برگزار می شود اظهار کرد:در ماه مبارک رمضان ۳۰ مبلغ از حوزه علمیه قم و ۱۸ مبلغ بومی در مساجد،حسینیه ها و بقاع متبرکه استان به ترویج و تبلیغ دین خواهند پرداخت.

وی تفسیر قرآن کریم توسط مبلغین اعزامی از قم در مساجد و بقاع متبرکه را از دیگر برنامه های ماه رمضان برشمرد و افزود:برگزاری ۱۴ محفل انس باقرآن،جزخوانی روزانه قرآن کریم در ۳۵ بقعه شریف،برگزاری دعای افتتاح و ابوحمزه ثمالی،ترویج فرهنگ سنت حسنه افطاری،ویژه برنامه وفات حضرت خدیجه و ولادت امام حسن مجتبی و شعار نویسی و اطلاع رسانی روز قدس از دیگر اقدامات فرهنگی اداره اوقاف در ماه رمضان است.

کاروند با اشاره به توزیع بسته های حمایتی اداره اوقاف و امور خیریه در بین خانواده های محروم گفت:امسال در ماه رمضان ۵۰۰ بسته ی ۲۰۰ هزار تومانی حمایتی خوراکی در همدان و ۵۰۰ بسته حمایتی کالا  ۲۰۰ هزار تومانی و ۳۰۰کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومان در کبود آهنگ توزیع می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه به دنبال اعزام پزشکان داخلی و اطفال به فامنین و روستای بهاالملک هستیم عنوان کرد:ویژه برنامه ترویج فرهنگ وقف با همکاری صداوسیما در همدان،بهار و کبودراهنگ برگزار خواهد شد.


احداث زیرگذر عابر پیاده امامزاده عبدالله

کاروند از احداث زیرگذر عابرپیاده امامزاده عبدالله خبرداد و عنوان کرد:روز گذشته در جلسه پیگیری این امر طرح اولیه زیرگذر امامزاده عبدالله با حضور استاندار،شهردار،هیئت امنای امامزاده،رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان ارائه شد.

وی با بیان اینکه طرح مطالعاتی این پروژه توسط شهرداری انجام شده و طرح نهایی تا ۱۰ روز دیگر ارائه می شود گفت:بودجه این طرح توسط شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه تامین می شود و احداث بازارچه در این زیرگذر نیز در دستور کار قرار دارد.

کاروند با بیان اینکه پیشنهاد انجام یک کار پژوهشی در زمینه قرآن تحت عنوان اطلس قرآنی در شورای عالی قرآن مطرح شده ودر دست تصویب است افزود:هدف از انجام این طرح تنها یک کار مطالعاتی نیست بلکه باید به یک کار عملیاتی تبدیل شده و سالانه به روزرسانی شود.


جمع آوری اطلاعات قرآنی استان در اطلس قرآنی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد:درطرح اطلس قرآنی تمام آمار و اطلاعات قرآنی در زمینه های مختلف جمع آوری خواهد شد.
کاروند با بیان اینکه وقف قرآنی در همدان چشم گیر نیست گفت:در راستای تربیت حافظان قرآن کریم مرکز حفظ مجازی قرآن در امامزاده عبدالله راه اندازی و مسابقه حفظ قرآن باهمکاری اداره اوقاف و ارشاد برگزار شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار