امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۳
منتشر شده : اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸ | ۷:۳۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33418 ­ ­ تعداد بازدید :30 بازدید

رئیس خانه کشاورز همدان: کشاورزان قاچاق را به فروش گندم ترجیح می‌دهندرئیس خانه کشاورز استان همدان گفت: دولت شرایطی را ایجاد کند که کشاورزان خرید تضمینی دولت را به قاچاق گندم ترجیح دهند.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، ابولقاسم سوزنچی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، اظهار کرد: کشاورزان به قیمت انتخابی گندم معترض هستند و از این رو قاچاق آرد زیاد است.
وی افزود: واردات گندم به قیمت ۲۲۰۰ تومان انجام می شود اما در کشور بسیار کمتر از این مبلغ خریداری می شود و این مسأله باعث نارضایتی کشاورزان می شود.
رئیس خانه کشاورزان همدان ادامه داد: در سال گذشته قیمت هرکیلو گندم ۹۲۵ تومان درنظر گرفته شده بود و این در حالیست که همان گندم را به قیمت هر کیلو ۲۲۰۰ تومان وارد کردند علاوه بر این کشاورزان برای مسافت های کوتاه مجبور به کسب بارنامه هستند.
وی با بیان اینکه آرد در حال حاضر در کشور قاچاق می‌شود، تأکید کرد: انتظار ما این است که به علت حفظ کیان کشور به مسأله قاچاق آرد توجه شود.
سوزنچی عنوان کرد: گلخانه داران در پروسه بانکی با مشکلات زیادی مواجه می شوند که امیدواریم مسئولان این امر را برطرف کنند.
وی تصریح کرد: برخی از کشاورزان برای سوخت تراکتورهای خود با مشکلاتی مواجه هستند که جهاد کشاورزی با واگذاری واحد سهمیه بندی سوخت به بخش خصوصی این مشکلات را افزوده است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار