امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۷
منتشر شده : اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸ | ۷:۵۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33424 ­ ­ تعداد بازدید :42 بازدید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان : امسال ۳۰هکتار شهرک گلخانه‌ای در همدان احداث می‌شودمدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۹ شهرک کشاورزی فعال در استان وجود دارد، گفت: در سال جاری ۳۰هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان همدان احداث خواهد شد.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمدخدادادی یکشنبه ۲۲ اردیبهشت در جمع خبرنگاران ، ۱۲۶ هکتار گلخانه در استان همدان وجود دارد، اظهار کرد: ۷ شهرک گلخانه‌ای، یک شهرک دامپروری و یک شهرک آبزی‌پروری در استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه اینکه ۶ هکتار گلخانه در حال ساخت است، تصریح کرد: امسال تعهد ایجاد ۳۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای به استان همدان واگذار شده است.

خدادادی با اشاره به اینکه احداث گلخانه یکی از ضرورت‌ها و برنامه‌های ویژه جهاد کشاورزی است، یادآور شد: برنامه ایجاد ۵۸۰۰ هکتار توسط وزارت جهادکشاورزی تعریف شده است که سهم همدان در سال اول ۸۰ هکتار تعریف شده و درسالجاری ۳۰ هکتار ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان افزود: یک شهرک گلخانه‌‍ای درحال ساخت در شهرستان رزن در وجود دارد که مساحت این گلخانه ۳۰ هکتار بوده و ۳۷ واحد گلخانه‌ای دارد که پیش‌بینی می‌شود اواخر سالجاری واحدهای آن به متقاضیان واگذار شود.

وی با اشاره به سامانه سیتا، ادامه داد: این سامانه یک طرح ویژه برای گلخانه‌هاست به‌طوریکه متقاضیان می‌توانند در این سامانه ثبت نام کرده و تسهیلات بانکی دریافت کنند.

خدادادی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۱۰ نفر از متقاضیان در سامانه سیتا ثبت نام کردند و به زودی به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان با بیان اینکه دو شهرک گلخانه‌ای بوعلی و فرسفج به عنوان  قطب صادراتی محصولات گلخانه‌ای کشور مطرح شدند.

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌های امسال احداث ۲ مجتمع گلخانه‌ای است به طوریکه ۲ طرح شهرک گلخانه‌ای خصوصی در شهرستان همدان در مرحله صدور جواز تأسیس قرار دارند.

وی با بیان اینکه شهر همدان دارای بیشترین متقاضی ایجاد گلخانه در استان است، گفت: یک مجتمع ۲۵ هکتاری در محدوده جورقان و بهرام آباد و یک گلخانه ۱۲ هکتاری در جاده جدید بهار درحال اخذ مجوز تأسیس هستند.

خدادادی با اشاره به اشتغالزایی ۷ نفری هر هکتار گلخانه،  تصریح کرد:  بیشترین بهره‌برداران را فارغ‌التحصیلان کشاورزی تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان با بیان اینکه مکان‌یابی‌های جدیدی برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای صورت گرفته است، اظهارکرد: در شهرستان ملایر عرصه‌ای به مساحت ۵۰ هکتار شناسایی شده و در مرحله مطالعات طرح قرار دارد.

وی با تأکید براینکه یکی از مواردی که وزارت جهاد کشاورزی برآن تأکید دارد ایجاد زنجیره تولید است، گفت: یکی از برنامه شرکت شهرک‌ها ایجاد زنجیره کامل در شهرک‌های گلخانه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه همدان پیشرو در تولیدات گلخانه‌ای کشور است، افزود: از ۷۰ هکتار گلخانه موجود در استان ۲۱ هزار تن محصول تولید می‌شود که یک سوم آن صادر شده است.

خدادادی عنوان کرد: در سال گذشته ۲۳ جواز تأسیس، ۸ پروانه  بهره‌برداری و ۴ پروانه توسعه توسط شرکت شهرک‌های استان صادر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان با بیان اینکه متأسفانه فقط یک شهرک دامپروری در استان وجود دارد، ادامه داد: با توجه به اهمیتی که تولید گوشت و لبنیات در کشور دارد با سازمان دامپزشکی به تفاهم رسیده‌ایم که با تمهیداتی این شهرک‌ها توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۱۴ شهرک دامپروری فعال در کشور وجود دارد، افزود: در استان همدان یک شهرک دامپروری با ۳۸هکتار مساحت وجود دارد.

خدادادی خاطرنشان کرد: در این شهرک ۱۰ واحد فعال دامی با ۴۰۰ رأس دام وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود درفراخوانی که منتشر شده به ۲۲ واحد برسد.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار