امروز : پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۷
منتشر شده : اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ | ۷:۴۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33436 ­ ­ تعداد بازدید :20 بازدید

مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان خبرداد؛ پرداخت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در همدان 

مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان از پرداخت ۳۱۸۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان خبرداد و گفت: در استان همدان تاكنون ۱۵۵۱ نفر از تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشايري بهره مند شده‌اند .

به گزارش _رزن جوان و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان احمد توصیفیان ، اظهارکرد: جمع مبلغ تسهيلات پرداختي ۳۱۸۲ ميليارد ريال  بوده که به طرح‌هاي اولويت‌دار پرداخت شده است.

وی تصریح کرد:  ۸۰۸ طرح در بخش صنعت ، ۶۹۰ طرح در بخش كشاورزي و ۶۱ طرح در بخش خدمات  تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: از این میزان  تسهیلات پرداختی،  ۶۱ درصد به طرح‌هاي جديد ، ۴۵ در صد طرح‌هاي توسعه و ۴ درصد سرمايه در گردش به طرح‌هاي موجود برای افزايش ظرفيت توليد تعلق گرفته است . 

توصیفیان بیان کرد:  از آنجائيكه رسته مبل و منبت صنايع دستي از جمله چرم سفال و سراميك ، فرش ، گليم ، رسته پوشاك از رسته‌هاي اولويت دار استان بوده و بيشترين تسهيلات پرداختي به این رسته‌ها پرداخت شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خاطرنشان کرد: طرح‌هاي دستگاه حمايتي كميته امداد امام خميني ( ره ) بهزيستي و بنياد شهيد پس از ثبت نام در سامانه كارا و تأييد دستگاه اجرايي استان به كميته اجرايي ملي در تهران ارسال شده و پس از تأیید  به بانك‌هاي عامل معرفي مي‌شوند كه تاكنون ۵۶۱ طرح توسط بانك‌هاي عامل از طرح‌هاي حمايتي پرداخت شده است كه بيشترين  طرح‌ها  در رسته دام بوده كه به افراد تحت پوشش دستگاهي حمايتي پرداخت شده است . 

وی ادامه داد  : در راستای راستي آزمايي از طرح‌هاي علاوه بر نظارت استاني ، ۹ كميته نظارت شهرستاني تشكيل و از طرح‌ها بازديد به‌عمل آورده و در صورت مشاهده انحراف از طرح ، مراتب برای برخورد قانوني و دين به حال کردن تسهيلات پس از تصويب ستاد نظارت به بانك هاي عامل اعلام مي‌شود .

وی با اشاره به انتشار دریافت کنندگان تسهیلاتاشتغال پایدار روستایی ، یادآور شد : با توجه به تاکید دولت تدبیر و امید به شفافیت هر چه بیشتر و بنا  به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تأکیدات استاندارهمدان، اسامی دریافت کنندگان تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی به تفکیک اشتغال مورد تعهد و دستگاه اجرایی تأیید کننده به تفکیک در وب سایت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان و همچنین وب سایت وازرت تعاون منتشر شده است .

وی افزود : داده‌های مربوط به جداول پرداخت تسهیلات از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به‌صورت ماهانه به روزرسانی می‌شود.

وی تأکید کرد : در صورت وجود انحراف، سیستم بانکی بر اساس شیوه نامه نحوه مواجهه با مصادیق مغایر با تعهدات متقاضیان تسهیلات اقدام لازم را می‌بایست عملیاتی کند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی در پایان افزود : علاقه مندان به دسترسی به این اطلاعلت می توانند برای مشاهده اسامی به وب سایت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان به آدرس https://hamedan.mcls.gov.ir لینک   https://karafarini.mcls.gov.ir/fa/tarehtahsilateshteghal مراجعه کنند.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار