امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹
منتشر شده : اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ | ۹:۵۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33464 ­ ­ تعداد بازدید :54 بازدید

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان مطرح کرد از جمع‌آوری ۱۴ کیلو طلا تا وعده هدیه یک خشت طلا از سوی شهرداری همدانرئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان گفت: هر ساله بیش از ۵۰ درصد درآمد توسط بانوان همدان محقق می‌شود و در سال گذشته بیش از یک و نیم تن مس و ۱۴کیلو طلا در استان همدان جمع‌آوری شد. 
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمدعلی بادامی در آئین تودیع و معارفه مسئول ستاد بازسازی عتبات در شهرستان همدان، اظهار کرد: با توجه به اینکه کار ستاد بازسازی عتبات کاری اهل بیتی است چراکه این مجموعه نه دولتی است و نه خصوصی بلکه مجموعه‌ای مردم‌نهاد است که نزدیک ۱۲ سال در استان همدان فعالیت دارد.
وی با بیان اینکه شهرهای مریانج و قهاوند مستقل از همدان فعالیت دارند، ادامه داد: سیاستی که تا کنون در ستاد دنبال شده بدین گونه است که هر شهرستان دارای فردی به عنوان مسئول آن شهرستان است که فعالیت‌های ستاد را دنبال کند و خوشبختانه کلیه شهرستان‌ها در استان همدان دارای مسئول هستند که حکم رسمی برای همه آنها ابلاغ شده است. 
بادامی افزود: ارتباط با فرمانداری، شور ای شهر، شهرداری، رؤسای بانک‌ها و نهادهای دیگر و خیرینی که در نهادهای مردمی حضور دارند، سیاست کلی ستاد است بنابراین مسئولان در این جهت باید فعالیت داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات سه مسئولیت جمع‌آوری نذورات، هدایت نذورات به سمت پروژه‌های عتبات و اربعین را بر عهده دارد، گفت: از زمان فعالیت ستاد بازسازی در استان همدان موکب‌ها شکل گرفتند و هر ساله شاهد خدمت رسانی آنها به زائران اربعین حسینی هستیم. خوشبختانه تاکنون زیر ۱۰موکب در ستاد فعالیت نداشتند و ستاد چندین ماه از سال را درگیر این موضوع است که نشان‌دهند اهمیت کار است.
بادامی با تأکید بر اینکه از سال گذشته تاکنون فعالیت موکب‌ها نظام مند شده و هر موکب برای فعالیت خود باید در سایتی که ایجاد شده است، ثبت‌نام و مجوز فعالیت دریافت کند، بیان کرد: نکته حائز اهمیت این است که ستاد بازسازی عتبات از طریق موکب‌ها در بین مردم شناخته شد چراکه موکب‌ها به نام ستادبازسازی درستاد ایام اربعین فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه ستاد بازسازی شهرستان همدان نیز به ستاد استان وابسته بود تا  اینکه در سال ۹۴ این مرکز از استان منفک شد، خاطرنشان کرد: همدان دارای ظرفیت خوبی برای جذب و تحقق تعهدات ستاد است که متأسفانه تا کنون به خوبی از این ظرفیت استفاده نشده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات استان همدان با اشاره به اینکه دفتر ستاد بازسازی عتبات شهرستان همدان در محل کانون فرهنگی شهیدان بهادربیگی راه‌اندازی شده است، ادامه داد: تبلیغات و اطلاع رسانی مهمترین وظیفه اعضای ستاد است به طوریکه مردم به خوبی با اهداف ستاد بازسازی عتبات آشنا شوند.
وی ارتباط مستمر با نهادها و ادارات را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: حضور در نماز جمعه و فعال کردن بخش بانوان از انتظاراتی است که از ستاد بازسازی عتبات شهرستان همدان داریم. بررسی شده که ۳۱استان در کل کشور باید افزون بر ۱۰۰۰میلیارد تومان آورده داشته باشند که این مبلغ صرف سه پروژه ترفیع گنبد امام حسین(ع)، صحن حضرت زهرا(س) و صحن حضرت زینب(س) و مابقی صرف پروژه‌های کاظمین و سامرا خواهد شد.
بادامی با بیان اینکه همدان در سال گذشته نسبت به سال ۹۶، ۱۲ درصد افزایش تعهدات ستاد بازسازی داشته است، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و تورم، استان همدان تاکنون در زمینه تحقق تعهدات به خوبی عمل کرده است. 
وی تأکید کرد: شعار امسال کالامحوری است بنابراین ستاد بازسازی شهرستان همدان باید در سمت کالامحوری فعالیت کند که در این راستا باید با کارخانجات و شهرک‌های صنعتی ارتباط مؤثری برقرار و از ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی همدان به خوبی استفاده شود.
بادامی در ادامه سخنانش آورده نقدی ستاد بازسازی عتبات استان همدان را افزون بر یک میلیارد و۱۰۰میلیون تومان عنوان کرد و افزود: هرساله بیش از ۵۰درصد درآمد توسط بانوان همدان محقق می‌شود و در سال گذشته بیش از یک و نیم تن مس و ۱۴کیلو طلا در استان همدان جمع‌آوری شد. 
رئیس ستاد بازسازی عتبات استان همدان گفت: باید توجه کرد که رهبر انقلاب و آیت‌الله سیستانی بر ساخت و توسعه حرم‌های مطهر در عتبات عالیات تأکید دارند و شبهاتی که در این زمینه مطرح می‌شود باید به خوبی تبیین شود.
کتابی، معاون جذب ستاد بازسازی عتبات استان همدان نیز گفت: مسئولیت شهرستان همدان نسبت به سایر شهرستان‌ها سنگین‌تر است چراکه ظرفیتی در شهرستان همدان وجود دارد که سایر شهرستان‌ها از آن برخوردار نیستند.
وی ادامه داد: تعهد ستاد نسبت به سال گذشته افزایش یافته بنابراین تحقق آن تلاشی مضاعف را می‌طلبد و با وجود مشکلات اقتصادی در جامعه اعضای ستاد بازسازی عتبات باید روش‌های مناسبی را برای جذب شناسایی کرد.
کتابی با بیان اینکه در سال گذشته استان همدان تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از دستگاه‌ها منعقد کرده است، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری همدان نمونه آن است که بر اساس آن مقرر شد شهرداری همدان در زمینه تبلیغات همکاری لازم را داشته باشند. 
وی وعده هدیه یک خشت طلا به ستاد بازسازی استان همدان از سوی شهرداری را از دیگر تعهدات دانست و افزود: بر اساس مذاکراتی با اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، بخش‌نامه‌ای از سوی این اداره کل به کلیه مدارس استان ابلاغ شد که مبنی برآن نذورات در مدارس جمع‌آوری شود.
معاون جذب ستاد بازسازی عتبات استان همدان خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با بانک‌ها منعقد شده که مدیربانک انصار همدان مسئولیت آن را بر عهده گرفته و در این راستا کارگروهی را با حضور بانک‌های استان تشکیل داده‌اند.
وی افزود: مذاکراتی با مدی کل بنیاد شهید همدان انجام شده و مقرر شده تا به کلیه خانواده شهدا اهداف ستاد تبیین و اطلاع‌رسانی شود.
گفتنی است؛ این آئین با حضور اعضای اصلی ستاد بازسازی عتبات استان همدان برگزار شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار