امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱
منتشر شده : اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ | ۸:۳۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33452 ­ ­ تعداد بازدید :54 بازدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان: آبرسانی به شهر همدان سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داردمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: طرح آبرسانی به شهر همدان سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا آب از سد قو‌چم یا تالوار به همدان منتقل شود.

به گزارش _رزن جوان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، منصور ستوده با اشاره به طرح‌های عمرانی درحوزه آب، اظهارکرد: امسال سد خرمرود تویسرکان با فاینانس داخلی ۱۲ درصد پیشرفت کاری دارد.

وی با بیان اینکه سد خرمرود با هدف تأمین آب شرب روستاها و صنایع پایین دست سد ساخته می‌شود، افزود : اعتبارات این سد ۱۷۵میلیارد تومان قرارداد با بخش خصوصی و ۱۴۱ میلیارد   تومان آورده دولت برای سود تسهیلات سرمایه‌گذار ساخت سد است .

ستوده تصریح کرد: در شهرستان نهاوند سدگرین ۲۲.۱ میلیو‌ن مترمکعب ظرفیت تنظیمی دارد که   ۱۹.۱ میلیون مترمکعب آن برای مصارف شرب و ۳ میلیون مترمکعب آن برای مصارف صنعتی است که حدود ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه ساخت آن است .

وی با بیان اینکه طرح آبرسانی به شهر همدان سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی در سال قبل حدود ۱۳٫۵ میلیارد تومان اعتبار داشت و امسال متأسفانه در بودجه سال ۹۸ حدود ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که بسیار ناچیز است البته برای سال‌جاری به کمک نمایندگان استان به‌دنبال افزایش اعتبار چشمگیر برای این پروژه هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: تخصیص آب شرب این طرح برای ۱۲ شهر همدان، مریانج، جورقان، فامنین، قهاوند، بهار، صالح آباد، لالجین، مهاجران، کبودراهنگ، گل تپه، شیرین‌سو  و ۱۵۹ روستا و پایگاه شکاری شهید نوژه به میزان ۵۱٫۵ میلیون مترمکعب در نظر گرفته شده است .

ستوده اظهار کرد: در این طرح آبرسانی آب پس از انتقال از سد وارد تصفیه خانه در اطراف لالجین شده و پس از تصفیه وارد شبکه توزیع آب خواهد شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان عنوان کرد: تا کنون حدود ۲۷۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و با توجه به افزایش قیمتها و تخصیص اعتبار اندک سالانه، اعتبار لازم برای تکمیل این خط حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است که اگر سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تأمین شود پیش‌بینی آن است که تا افق ۱۴۰۲ آب شرب سد به استان همدان منتقل شود .

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار