امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸
منتشر شده : خرداد ۱۸, ۱۳۹۸ | ۸:۴۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33603 ­ ­ تعداد بازدید :33 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان: مراکز طب سنتی استان سازمان‌یافته باشدنماینده ولی فقیه در استان همدان حضور مراکز طب سنتی به صورت سازمان یافته را خواستار شد و گفت: مراکز طب سنتی نباید به نحوی باشد که هر کس به راحتی بتواند این کار را انجام دهد بلکه با دقت و نظارت بیشتر توسط متولیان امر باید مراکزی را زیر نظر علوم پزشکی ایجاد کرد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی ظهر امروز در جمع اعضای مجمع خیرین سلامت استان همدان، با اشاره به نقش خیرین سلامت در بین مردم خاطرنشان کرد: باید با برنامه ریزی دقیق از ظرفیت اقشار و اصناف مختلف جامعه در ترویج فرهنگ کمک به دیگران استفاده کرد البته بهره گیری از ظرفیت مبلغان و روحانیون نیز در این موضوع می تواند بسیار مثمر ثمر باشد و نباید از آن غافل شد.
وی در ادامه به لزوم توجه به طب سنتی اشاره کرد وافزود: بنا به دلایلی تنشی بین طب سنتی و طب جدید وجود دارد که باید با اتکا به تجربیات و رفع موانع موجود این موضوع را حل کرد.
وی یادآور شد: طب سنتی در بحث پیشگیری می تواند بسیار موفق باشد و برای جلوگیری از پخش بیماری ها از آن استفاده کرد و اگر خدای نکرده کسی بیماری داشت که به وسیله طب سنتی قابل درمان نبود باید از طب جدید نیز کمک گرفت.
امام جمعه همدان حضور مراکز طب سنتی به صورت سازمان یافته را خواستار شد و اظهار کرد: مراکز طب سنتی نباید به نحوی باشد که هر کس به راحتی بتواند این کار را انجام دهد بلکه با دقت و نظارت بیشتر توسط متولیان امر باید مراکزی را زیر نظر علوم پزشکی ایجاد کرد.
وی خاطر نشان کرد: در شهر قم این کار انجام شده و نتایج خوبی را هم به دنبال داشته است بنابراین مجمع خیرین سلامت باید با ورود و حمایت صحیح از طب سنتی زمینه را برای ترویج درست این علم در جامعه ایجاد کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان، دانشگاه علوم پزشکی را رابط خوبی بین طب جدید و طب سنتی دانست وبیان کرد: افرادی که در طب سنتی دارای توانایی هستند می توانند با طرح ادعای خود در حضور دانشگاهیان، آن موضوع را از طریق علمی پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مراجعات مردمی به دفتر در زمینه سلامت است، یادآور شد: متأسفانه مراجعه کنندگانی که مشکل سلامت دارند نسبت به مراجعات مالی دارای مشکلات بیشتری هستند چرا که این عزیزان نه تنها از نظر مالی در مضیقه هستند بلکه در از نظر سلامتی نیز دارای مشکل می باشند و ادغام این دو موضوع مشکلات را چند برابر می کند.
امام جمعه همدان تاکید کرد: امیدواریم با وجود نهاد هایی همچون مجمع خیرین سلامت بتوانیم تا در حد توان مشکلات را از دوش این افراد برداریم.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار