امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰
منتشر شده : خرداد ۱۹, ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33619 ­ ­ تعداد بازدید :36 بازدید

معاون خدمات شهری شهرداری همدان: ماهیانه ۳۰ میلیارد ریال برای نظافت معابر شهر همدان هزینه می‌شود
معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه ماهیانه ۳۰ میلیارد ریال برای نظافت معابر شهر همدان هزینه می‌شود، گفت: حدود ۸۰۰ نفر از پاکبانان زحمتکش شهرداری همدان وظیفه نظافت مناطق ۴ گانه شهر را برعهده دارند.
ب

ه‌گزارش _رزن جوان و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهرداری همدان، وحید علی‌ضمیر اظهارکرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های شهر همدان تمیزی و پاکیزگی این شهر است و البته این امر اتفاقی نیست چرا که حاصل تلاش شبانه‌روزی تعداد زیادی از نیروهای انسانی و صرف هزینه‌های قابل توجه است.
وی تصریح کرد: برای نظافت، رُفت‌و روب معابر و حمل زباله در مناطق ۴ گانه شهرداری همدان به صورت ماهیانه نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که می‌طلبد با رعایت مدیریت پسماند از سوی شهروندان، شاهد کاهش این هزینه در سطح شهر همدان باشیم.

پاکسازی و نظافت روزانه ۱۱ میلیون مترمربع از معابر همدان

وی بیان کرد: روزانه بیش از ۱۱ میلیون مترمربع از معابر و گذرگاه‌های شهر همدان نظافت می‌شود و این حجم از نظافت کار ساده‌ای نیست و با وجود این که کار جمع‌آوری زباله در همدان نهایتاً تا ساعت ۷ صبح در تمام سطح شهر به اتمام می‌رسد، گشت‌های فوریتی ما از ساعت ۱۱ کار جمع آوری زباله‌های ریخته شده در سطح معابر به ویژه در بازار را مجدداً انجام می‌دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری ضمن درخواست از شهروندان برای قرار دادن زباله‌هایشان در ساعات اولیه شب ، عنوان کرد: مطمئناً اگر کسبه بازار کار نظافت واحد تجاری خود را در ساعات پایانی شب انجام دهند، بخش اعظمی از مشکلات به وجود آمده نظیر آلودگی و سیما و منظر شهر حل خواهد شد .

وی آگاه‌سازی و فرهنگ سازی در زمینه کاهش و تفکیک پسماند را امری بسیار مهم خواند و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه پسماند از مبدأ انجام شده است، ازجمله در زمینه‌کاهش تولید پسماند به آموزش بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز و کودک می‌توان اشاره کرد.

معاون خدمات شهری با اشاره به نقش مردم در حوزه مدیریت شهری تأکید کرد: لازم است با برنامه‌ریزی دقیق و جامع و با کمک شهروندان و فعالان محیط زیست، هزینه‌های نظافت شهر را کاهش دهیم و مي‌توان منابع مالي موجود را در پروژه‌هاي شهری و خدماتی به شهروندان اجرا کرد .

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار