امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰
منتشر شده : خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33643 ­ ­ تعداد بازدید :66 بازدید

افزایش۱۰درصدی شرکت در کلاس‌های کانون پرورش فکریمدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از پیش‌بینی افزایش۱۰ درصدی شرکت‌کنندگان در کلاس‌های کانون پرورش فکری در سال۹۸ خبر داد .

به گزارش _رزن جوان،منطقه همدان، محمدرضا جوادی امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در خصوص اعلام برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی ، اظهار کرد: اوقات فراغت یکی از نیازهای اساسی و پایه‌ای انسان است و مانند هر نیازی بسته به وضعیت فرد و محیط اجتماعی، متغیر بوده و میان افراد متفاوت و دائم در حال تغییر است .

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیش از ۵۰ سال تجربه در غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ۶تا ۱۷ساله امسال هم با فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و دینی با شعار” خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد” در ۴۱ مرکز فرهنگی هنری، کانون زبان ایران و سینما کانون در حال خدمت‌رسانی به مخاطبان است .

جوادی با تأکید بر اینکه در انجام فعالیت‌ها تلاش شده سه اصل خلاقیت، لذت و سادگی در نظر گرفته شود، ادامه داد: ۲۸ مرکز فرهنگی ثابت برای مخاطبان شهری، ۹ کتابخانه سیار روستایی در سراسر استان، یک کتابخانه سیار شهری در همدان ویژه مخاطبان حاشیه شهر و ۳ کتابخانه پستی برای ارسال کتاب به مخاطبان روستایی و همچنین ۲ مرکز فرهنگی هنری در همدان و ملایر برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه«کم‌بینا، نابینا، کم‌شنوا، ناشنوا و کم‌توان جسمی حرکتی»با حضور مربیان متخصص و مجرب در حال خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان است .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یادآور شد: این خدمات در قالب ۳۸۰ عنوان برنامه شامل ۲۸ عنوان کارگاه آموزشی از قبیل«نقاشی، سفالگری، طنزنویسی، پویانمایی، سرود، نقالی و شاهنامه‌خوانی، موسیقی، روباتیک، چرتکه، خوشنویسی کاردستی و….» است .

وی ادامه داد: ۲۴ عنوان فعالیت عام فرهنگی از قبیل«پویش فصل گرم کتاب، قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، تحقیق و پژوهش و…، ۲۸ عنوان برنامه محوری فرهنگی بین‌المللی، ملی و استانی از قبیل« جشنواره قصه‌گویی، توسعه کتاب‌خوانی، مهرواره بازی‌های بومی و محلی، برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های زندگی ویژه کودکان و نوجوانان و والدین و …» ازجمله این برنامه‌هاست .

جوادی همچنین خاطرنشان کرد: ۱۷ عنوان برنامه محوری هنری بین‌المللی، ملی و استانی از قبیل«جشنواره نمایش عروسکی، سومین مهرواره پویانمایی، جشنواره سرود و …» و ۹ عنوان برنامه محوری ملی و استانی ادبی از قبیل«دو پنجره، نقد و بررسی کتاب و…» ۸ عنوان برنامه محوری در حوزه آموزش‌وپرورش، ۲۳ عنوان برنامه مناسبتی از قبیل« بهشتیان کوچک، هفته امام و ولایت، هفته کرامت، ۲۴۰ عنوان برنامه محوری و مناسبتی شهرستانی، اردو، ازجمله مهم‌ترین برنامه‌هایی است که برگزار می‌شود .

وی بابیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال میانگین شرکت‌کنندگان در کلاس‌های کانون پرورش فکری استان با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو شود، تصریح کرد: با توجه به رشد عناوین برنامه‌ها امسال نسبت به سال گذشته تعداد شرکت‌کنندگان نیز افزایش‌یافته و به ۵۰۰ هزار دفعه نفر برسد .

جوادی یادآور شد: امسال کارگاه‌های آموزشی تابستانی کانون از ۲۵خردادماه شروع و تا ۷ شهریور در قالب ۲۲ جلسه آموزشی ادامه خواهد داشت .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به اینکه فعالیت‌های اوقات فراغت کانون در سطح استان در تمامی طول سال بدون وقفه و تعطیلی در حال اجرا است، گفت: همکاری با مؤسسات خیریه نگهداری از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست، کمیته امداد امام خمینی، سازمان‌های مردم‌نهاد و … نیز از اهم فعالیت‌های تابستان سال جاری کانون است .


انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار