امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
منتشر شده : خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33645 ­ ­ تعداد بازدید :32 بازدید

عضویت ۴٫۷۲ درصد از جمعیت استان در کتابخانه‌های عمومیمدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از عضویت ۴٫۷۲ درصد از جمعیت استان در کتابخانه‌های عمومی خبر داد .

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، عاطفه زارعی امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید استان، اظهار کرد: حدود ۴٫۷۲ درصد از جمعیت استان در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد به ۵٫۷۰ درصد افزایش یابد .

زارعی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌میلیون و ۲۹۸ هزار و ۵۴۹ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد، افزود: ۱۱۳ کتابخانه عمومی در سطح استان در حال فعالیت هستند و  سرانه زیربنای کتابخانه‌ها به ازای ۱۰۰ نفر جمعیت در استان ۲٫۵۶ مترمربع است که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته رشد پنج‌درصدی زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان پیش‌بینی‌شده است .

وی به رشد اعضای کتابخانه‌ها در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷نسبت به سال ۹۶ شاهد افزایش ۶٫۹ درصدی اعضای فعال کتابخانه‌ها بودیم .

زارعی بابیان اینکه امسال ۴ هزار و ۴۷۰ برنامه فرهنگی در طول سال از قبیل« نشست‌های کتاب‌خوانی، مسابقات فرهنگی، جلسات نقد کتاب، نمایشنامه‌ خوانی و جشنواره‌هایی چون نهمین دوره کتاب‌خوانی رضوی» در نظر گرفته‌شده است، یادآور شد: نهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در حال برگزاری است .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به افتتاح کتابخانه شهید مظاهری شهر مریانج اشاره کرد و ادامه داد: تعمیر و بازگشایی کتابخانه آیت‌الله بهاری، ساخت کتابخانه روستای نگارخاتون فامنین، راه‌اندازی کتابخانه روستای توچغاز در ملایر، افتتاح کتابخانه‌ مشارکتی در زندان ملایر و افتتاح بخش کتابخانه عمومی شهر زنگنه ملایر، توسعه کتابخانه شهیدرجایی شهرستان اسدآباد، تکمیل و افتتاح کتابخانه شهدای گمنام شهرستان رزن، راه‌اندازی کتابخانه روستای اورقین شهرستان کبودرآهنگ، تعیین تکلیف کتابخانه روستای «نیر»و توسعه کتابخانه‌ علامه دهخدا در شهرستان درگزین از برنامه‌های پیش رو است .

وی با تأکید بر مشارکت خیرین برای تکمیل تمامی کتابخانه‌های در دست اقدام استان، گفت: همچنین افتتاح نخستین پیشخوان کتاب در روستای دینارآباد بخش لالجین شهرستان بهار ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل کتاب‌خانه‌های عمومی استان همدان است .

زارعی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان موفق شد رتبه نخست کشوری در شاخص رشد نسبت به سال قبل را با مشارکت ۴۵ هزار و ۶۹۸ نفری مردم به خود اختصاص دهد.


انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار