امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۶
منتشر شده : خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33639 ­ ­ تعداد بازدید :27 بازدید

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد بازفعال‌سازی ۲۰۰۰ واحد تولیدی در سالجاریمدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی  ایران با بیان اینکه ۸۴۰ شهرک وناحیه صنعتی در حال بهره‌برداری در کشور وجود دارد، گفت: ۲۲ درصد از این واحدها به دلایل مختلف با رکود مواجه هستند.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محسن صالحی‌نیا سه‌شنبه ۲۱ خرداد در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، اظهارکرد: ۴۴ هزار واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند که ۳۰ تا ۳۵ درصد از این واحدها با ۵۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد از واحدهای صنعتی کشور با ظرفیت متوسط و قابل قبولی کار می‌کنند، تصریح کرد: ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی کشور با ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند که تلاش ما این است که با رونق تولید این ظرفیت را افزایش دهیم.

صالحی‌نیا با بیان اینکه وزارت صنعت ۷ برنامه محوری در سالجاری در دستور کار دارد، افزود: باز فعال سازی واحدهای تولیدی از برنامه‌های محوری وزارت صمت است به طوریکه امسال بازفعال سازی حداقل ۲۰۰۰ واحد و ارتقای ظرفیت ۴۰۰۰ واحد در برنامه داریم.

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور با تأکید براینکه استان همدان پتانسیل و ظرفیت خوبی در بخش صنعت و معدن وجود دارد، یادآور شد: در استان همدان ۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که ۲٫۱ درصد از شهرکهای صنعتی کشور را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی استان همدان ۱٫۷ درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است، اظهارکرد: ۲٫۹درصد از واحدهای صنعتی در حال ساخت و ۱٫۸ درصد از واحدهای درحال بهره‌برداری در استان همدان قرار دارد که بالا بودن نسبت واحدهای درحال ساخت از واحدهای درحال بهره‌برداری نشان می‌دهد استان در جذب سرمایه‌گذار در این بخش موفق‌تر بوده است.

صالحی‌نیا با تأکید براینکه نقش سرمایه‌گذاران در این عرصه بی بدیل است، ادامه داد: این حرکت در استان همدان باید مستمر ادامه یابد.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید، عنوان کرد: برخی از واحدها برای افزایش تولید نیاز به نوسازی و ارتقای ظرفیت دارند که در این راستا تسهیلاتی با عاملیت ۱۱ بانک به واحدها داده می‌شود بنابراین شرکت شهرکهای صنعتی همدان باید رصد و پایش واحدهای کوچک و متوسط را داشته باشند و واحدهای تولیدی را به موقع به کارگروه رفع موانع تولید وارد کنند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • یک آزاده دفاع مقدس: اسرا، اسارت را به دانشگاهی با مبنای غدیر و عاشورا تبدیل کرده بودند
 • مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان: سایت نمایشگاهی همدان بین‌المللی شد
 • تاریخ همدان در معرض تهدید است؛ جذب گردشگر فرهنگی با تاسیس موزه در همدان
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان: ۲۸ طرح اثرگذار تا ۳ سال آینده به بهره‌برداری می رسد
 • موزه‌داری خصوصی را دریابید؛ تاریخ همدان در معرض تهدید
 • یک نویسنده و کارگردان تئاتر: همدان می تواند پایلوت جدیدی از نمایش عروسکی در کشور باشد
 • مدیرکل منابع طبیعی استان همدان مطرح کرد کاداستر اراضی جنگلی درجه یک همدان تا پایان سال
 • مدیر جهادکشاورزی فامنین خبر داد تولید بیش از ۲۵۰ تن کلزا در فامنین
 • در کارگاه «مصاحبه خبری» با حضور فریدون صدیقی مطرح شد؛ مکالمه، مصاحبه نیست/ رسانه‌ها اغلب واکنشی هستند
 • یک آزاده سرافراز دفاع مقدس از دوران اسارتش گفت؛ روایت از ندبه‌های بی‌پایان تا رادیوی سفره حضرت عباس(ع)
 • آخرین اخبار