امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵
منتشر شده : خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33635 ­ ­ تعداد بازدید :35 بازدید

معاون امور اقتصادی استاندار همدان در کارگروه رفع موانع تولید مطرح کرد: منطقه استقرار صنایع برتر و های‌تک در همدان تعیین تکلیف شودمعاون امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به منطقه استقرار صنایع برتر و های‌تک در همدان، گفت: این منطقه قرار بود که در ۱۰۰۰ هکتار راه اندازی شود که تا کنون ۶۰ هکتار آن عملیات اولیه انجام شده و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، ظاهر پورمجاهد درستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، با تأکید براحداث مجتمع کارگاهی در نواحی و شهرک‌های صنعتی، اظهارکرد: مجتمع کارگاهی در نواحی و شهرک‌هایی که امکان دارد ایجاد و بودجه و اعتباری برای آن دیده شود.

وی با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی استان نیاز به توسعه داریم، تصریح کرد: توسعه شهرک صنعتی لالجین، بوعلی، بهاران، شهرک فناوری، سامن و ملایر ۲ آنها مشخص شود.

 استعداد توسعه خوشه‌ها در همدان بالاست

پورمجاهد با اشاره به اینکه استعداد همدان در توسعه خوشه‌های صنعتی بالاست، ادامه داد: ۱۵خوشه صنعتی در استان همدان اعلام شده که ۴ خوشه شروع به کار شده است به‌طوریکه خوشه کشمش ملایر، مبل و منبت تویسرکان، سیلیس کوبی ازندریان، لبنیات نهاوند، سنگ همدان، پوشاک ازندریان و طلای همدان استعداد خوشه شدن دارد.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان با تأکید برحمایت ازصنایع کوچک استان، یادآور شد: در حمایت از صنایع کوچک مخصوصاً در حوزه شهرک‌های فناوری و خدمات فناوری و کسب و کار، کار ویژه‌ای شده و تعدادی شرکت در آن مستقر شده است.

وی با بیان اینکه استان همدان می‌تواند در صنایع کوچک و خدمات فناوری پایلوت کشور شود، افزود:  همدان در زمینه تصفیه‌خانه، شبکه‌های فاضلاب و گازرسانی به شهرک‌های صنعتی خوب کار کرده است و تقویت و به‌کارگیری آنها را از شرکت شهرک‌ها می‌خواهیم.

پورمجاهد درباره بخشودگی جرائم برخی از واحدهای صنعتی بدهکار، بیان کرد: برخی از واحدها به دلایلی بدهی های خود را به شرکت شهرکها پرداخت نکرده‌اند که از شرکت شهرک‌ها می‌خواهیم که تخفیفی به این واحدها بدهد.

 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار