امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵
منتشر شده : خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ | ۹:۲۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33653 ­ ­ تعداد بازدید :53 بازدید

استاندار همدان: ارج نهادن و بهره گرفتن از جوانان تبدیل به یک ارزش واقعی شود



استاندار همدان گفت:ارج نهادن و بهره گرفتن از جوانان تبدیل به یک ارزش واقعی و خلاف آن ضد ارزش تلقی شود.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی در نشست هیئت اندیشه ورزان جوان استان اظهار کرد: مهمترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی، سرمایه اجتماعی است به طوریکه این مردم هستند که در وضعیت فعلی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دنیا، انقلاب را تداوم داده و از موانع مختلف عبور دادند بنابراین مردم پاشنه آشیل قدرت نظام ما هستند.

وی با بیان اینکه جوانان ایفاگر نقش های حساس و ویژه ای بودند و این در فرآیند انقلاب و دفاع مقدس کاملا مشهود است، عنوان کرد: جوانان به مثابه معدن طلای کشور هستند و در جهت ارتقاء و رشد آنان سرمایه گذاری خواهیم کرد و آنان را در رأس امور قرار خواهیم داد تا توانایی ما و قابلیتهای آنان نمایش داده شود و این مدیران و مسئولان هستند که با استفاده از این ظرفیتها می توانند موفقیت مجموعه خود را تضمین کنند.
شاهرخی بیان کرد: با توجه به تأکیدات رئیس جمهور بر اهمیت جایگاه جوانان و بانوان در توسعه و پیشرفت کشور باید فضایی را ایجاد کنیم که ارج نهادن و بهره گرفتن از جوانان تبدیل به یک ارزش واقعی و خلاف آن ضد ارزش تلقی شود و یکی از اهداف هیئت باید تأکید به این مسأله و تبدیل آن به یک فرهنگ باشد.
وی ادامه داد: جوانان باید خود را باور کنند و با استفاده از ویژگی های منحصربفرد این دوران از قبیل نشاط، خلاقیت و انرژی فراوان باور به جوانان در جامعه ایجاد شود همانطور که جوانان ما در دوران دفاع مقدس با خودباوری و توانمندی های خود نقش های کلیدی و مهمی را ابقا کردند و اکثر فرماندهان جنگ در سن جوانی و نوجوانی قرار داشتند.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: هیئت های اندیشه ورز از منظر کمی پیشرفت قابل توجهی داشته اند و هم اکنون زمان آن رسیده بر روی کیفی سازی و اثربخشی فعالیتها و تشکیلات کار کنند، در این جلسه پیشنهادات خوبی ارائه شده است که باید اهداف را مجددا تبیین و تشریح و اقدامات کیفی را تعریف کنیم. 
وی اضافه کرد: به  فرمانداران و مدیران ستادی در جلسات گوناگون تأکید کردم که برای هیئت ها بیشتر از حمایت و دستگیری وقت بگذارند و درباره هیئت و جایگاه آن درست مانند بنده فکر و عمل کنند.
شاهرخی یادآور شد: در راستای آشنایی جوانان با واقعیت های موجود و ظرفیتهای استان، موانع و ساختارهای موجود دستور داده ام شورای برنامه ریزی و شورای  اداری استان و شهرستانها عضو هیئت‌ها شوند و با اشراف به فضای موجود به ایده پردازی و ارائه طرح بپردازند.
وی در پایان گفت: قاعدتا ایده ها و طرحهای ارائه شده در جوانان باید در دستگاههای اجرایی آنالیز شود به طوریکه گاهی موانع اجرایی مالی و ساختاری مانع اجرای طرح و ایده می شود و این به معنای عدم توجه ما به ایده ها نیست.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار