امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۱
منتشر شده : خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33657 ­ ­ تعداد بازدید :18 بازدید

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان: ۹۵ درصد از راه‌های روستایی همدان آسفالته است/تا سال ۹۹ محور کبودراهنگ-شیرین‌سو چهارخطه می‌شودمدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با تأکید براینکه ۹۵ درصد از راه‌های روستایی استان همدان آسفالته است، گفت: استان همدان جزو ۵ استان برتردر زمینه آسفالت راه‌های روستایی است.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حسن ربانی ارشد در جریان بازدید از پروژه‌های راه  شهرستان کبودراهنگ که باحضور اصحاب رسانه انجام شد، اظهارکرد: تا سال ۱۴۰۳ کل محور  کبودراهنگ-شیرین‌سو-قیدار  چهارخطه خواهد شد.

وی با بیان اینکه محور کبودراهنگ-شیرین‌سو-قیدار ۱۷۲ کیلومتر است، تصریح کرد: از این میزان حدود ۷۰ کیلومتر در حوزه استان همدان قرار دارد که ۲۰ کیلومتر آن در سالهای گذشته چهار خطه شده و در دست بهره‌برداری است و ۱۸ کیلومتردر دست پیمان است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه از کبودراهنگ شروع شده بود که با پیگیری نماینده کبودراهنگ ۱۲ کیلومتر از خلعت آباد تا کبودراهنگ نیز به این طرح ملی اضافه شد، افزود: از ۱۷ کیلومتر در دست پیمان ۱۱ کیلومتر در هفته دولت امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و پس از تکمیل، ۱۵ کیلومتر بعد از شیرین‌‍سو را پیمان سپاری خواهیم کرد.

ربانی ارشد با بیان اینکه تا سال ۹۹ محور کبودراهنگ-شیرین‌سو چهار خطه خواهد شد، خاطرنشان کرد: کل ۷۰ کیلومتر محور کبودراهنگ-شیرین‌سو-قیدار تا سال ۱۴۰۳ چهارخطه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه امسال تخصیص اعتبار این پروژه خوب بوده است، تأکید کرد: امسال ۱۰۰ درصد اعتبار ابلاغی رشد داشته است.

وی با بیان اینکه کل هزینه پروژه کبودراهنگ-شیرین‌سو-قیدار ۸۰ میلیارد تومان است، اظهارکرد: تا کنون ۴۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل این پروژه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

ربانی ارشدخاطرنشان کرد: ۵۵۰ کیلومتر راه روستایی در کبودراهنگ وجود دارد که ۹۰ درصد از آن آسفالته است و هیچ راه روستایی بالای ۲۰ خانوار بدون آسفالته در این شهرستان نداریم.

وی افزود: امسال نیز آسفالت دو محور ناصرآباد-زین‌آباد و شیخ جراح-مسجدین در دستور کار است که قبل از پایان فصل کاری انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با تأکید براینکه ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در۶ ماهه گذشته جذب شده است، یادآور شد:  تمامی این اعتبارات در حوزه راه‌سازی جذب استان شده است.

وی افزود: طول کل مسیر کبوراهنگ-قیدار در استان همدان ۶۰ کیلومتر است که ۳ کیلومتر ابتدای پروژه به پیمان نرفته، قطعه ۱و۲ به طول ۲۰٫۵ کیلومتر از کبودراهنگ تا روستای قپاق تپه به صورت چهارخطه در دست بهره‌برداری است و قطعه  (الف)۳ به طول ۶٫۵ کیلومتر عملیات خاکی و ساب بیس و ابنیه فنی در حال اجراست.

وی ادامه داد: قطعه ۳ (ب) له طول ۶ کیلومتر در حال اجرای عملیات بیس و ابنیه فنی است و قطعه ۴ به طول ۴٫۱ کیلومتر تا اول کمربندی شیرین‌سو به صورت چهارخطه احداث و در دست بهره‌برداری است.

ربانی ارشد یادآور شد: قطعه ۵ شامل کمربندی شیرین‌سو به طول ۵٫۵ کیلومتر به اتمام رسیده و  تابلوها وعلائم باقی مانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: قطعه ۶و۷ به طول ۱۴٫۵ کیلومتر از اول شیرین سو تا انتهای حوزه استحفاظی قسمتی از دکاپاژ و عملیات خاکی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات شهری دو مجتمع اداری گل تپه و شیرین سو در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است و در بحث طرح‌های شهری نیز طرح تفضیلی گل تپه و شیرین‌سو انجام و ابلاغ شده است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • نوزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی در همدان برگزار می‌شود
 • معاون خدمات شهري شهرداری همدان : روزانه ۱۲ تن کیسه پلاستیکی در همدان دفن می‌شود
 • معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور: زیرساخت های گردشگری همدان فراهم است
 • امام جمعه همدان: حوزه علمیه نیازمند احیای موقوفات قبلی و ثبت موقوفات جدید
 • به همت جهاد دانشگاهی همدان کلید خورد؛ آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی
 • معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه: استفاده از موقوفات در زمینه تولید؛ کمک بزرگی به کشور خواهد کرد
 • رئیس مؤسسه تحقیقاتی اصلاح و تهیه بذر چغندرقند کشور: عیار چغندرقند همدان بالاتر از میانگین کشوری است/به دنبال صادرات بذور چغندرقند هستیم
 • بازگشایی رقبه شاهزاده حسین(ع) قبل از ماه محرم
 • مدیرکل تشکل‌های دینی کشور : مداحان؛ مبلغان دین و وسیله‌ای برای کاهش مشکلات اجتماعی کشور هستند
 • نماینده ولی فقیه در استان همدان: حجاب نشانگر روشن فکری است
 • آخرین اخبار