امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
منتشر شده : خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33667 ­ ­ تعداد بازدید :54 بازدید

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان: جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج زیبایی‌های ائمه اطهار(ع) در بستر کتاب استدبیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج زیبایی‌های ائمه اطهار(ع) در بستر کتاب و مطالعه را فراهم می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسنی‌حلم در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به خوبی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ورود کرده است، افزود: برای این پدیده مبارک اهداف متعدد و قابل توجهی تعریف شده است؛ نخستین کارکرد جشنواره کتابخوانی رضوی آشنایی مردم با سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) به طور کلی و سیره و سلوک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به طور خاص است.
وی با بیان اینکه ترغیب مردم به آشنایی با سیره اهل بیت(ع) در زندگانی آنان تأثیرگذار است، تصریح کرد: در جشنواره کتابخوانی رضوی شاهد حضور بسیار خوب مردم به ویژه جوانان و نوجوانان هستیم.
حسنی‌حلم با بیان اینکه آشنایی جوانان و نوجوانان با ائمه اطهار(ع) اتفاق بزرگ این جشنواره است، ادامه داد: برای زندگی بهتر و مطلوب‌تر این آشنایی بسیار مثمر ثمر است.
وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تمسک به ائمه اطهار(ع) در گام اول آشنایی با سیره، افکار و کردار این بزرگان است، خاطرنشان کرد: پس از این آشنایی، مرحله عمل به آموزه‌ها آغاز می‌شود که در زندگی افراد ظهور و بروز پیدا می‌کند.
دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج زیبایی‌های ائمه اطهار(ع) در بستر کتاب و مطالعه را فراهم می‌کند، گفت: یکی از مسائلی که جامعه ما در حال حاضر نیاز دارد کتابخوانی است که هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست یابد.
حسنی‌حلم اظهار کرد: اگر  در عرصه فرهنگی خواهان جامعه‌ای توسعه یافته  و در امور اجتماعی  جامعه‌ای آگاه  را خواستاریم، نیاز به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داریم.
وی با اشاره به اینکه سرانه مطالعه جامعه ما قابل قبول نیست، افزود: این میزان مطالعه برای یک جامعه اسلامی که دین آن مردم را به مطالعه تشویق می‌کند، باید ارتقاء یابد.
دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه کتابخوانی را باید در زندگی جدی بگیریم، اظهار کرد: کودکان ما باید به کتابخوانی بیشتر توجه کرده و برای این امر وقت صرف کنند.
حسنی‌حلم با اشاره به اینکه شور و اشتیاق مطالعه در گذشته پر رنگ‌تر بود، افزود: در حوزه کتابخوانی باید نهضتی راه اندازی کنیم و شیوه‌های جدید مطالعه را با شناسایی ذائقه جوانان و نوجوانان امروزی، در جامعه ترویج دهیم.
وی با بیان اینکه کتاب باید در منازل و خانه‌ها جایگاه خود را بیابد، تصریح کرد: می‌توان برای هر شهروند یک سهمیه فرهنگی در قالب روزنامه و کتاب در نظر گرفت تا مردم بیشتر به مطالعه بپردازند.
دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه انس با ائمه اطهار هدف والایی است که جشنواره کتابخوانی رضوی دنبال می‌کند، گفت: شرکت بیش از ۴۵ هزار نفر از استان همدان در دوره گذشته این جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و باید در سال‌های آینده شاخص‌های کمی و کیفی را ارتقاء دهیم.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار