امروز : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
منتشر شده : تیر ۱, ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33707 ­ ­ تعداد بازدید :31 بازدید

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان: سرانه خاموشی برق همدان ۱٫۵۶ دقیقه در روز استمدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه خاموشی برق در استان همدان به ۱٫۵۶ دقیقه به ازای هر مشترک در روز رسیده است، گفت: در استان همدان خاموشی۱٫۷۷ دقیقه به ازای هر مشترک در روز بوده که به ۱٫۵۶ دقیقه به ازای هر مشترک در روز رسیده است.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمدمهدی شهیدی شنبه یکم تیرماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه پیک بار برق استان همدان در سال گذشته ۶۷۷ مگاوات بوده است، افزود: پیش‌بینی شده پیک بار امسال ۷۴۰ مگاوات باشد.

وی با بیان اینکه ظرف هفته گذشته ۶۴ مگاوات مصرف برق در استان صورت گرفته است، اظهار کرد: استان همدان تا کنون شامل خاموشی نشده اما از امروز تا ۱۵ مرداد روزهای تعیین‌کننده‌ای است به‌طوریکه اگر خوب مدیریت شود به خاموشی نخواهیم رسید.

کاهش ۰٫۵ درصدی تلفات انرژی برق در همدان

وی از کاهش ۰٫۵ درصدی تلفات انرژی برق در استان همدان خبر داد و تصریح کرد: در پایان سال ۹۶ تلفات برق استان همدان ۱۰٫۵۸ درصد بوده که به ۱۰٫۱۳ درصد رسید.

شهیدی با اشاره به وجود ۷۴۰ هزار مشترک برق در استان همدان خاطرنشان کرد: میانگین کشوری تلفات برق ۱۱درصد است که در استان همدان کمتر از میانگین کشوری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان درباره اصلاح شبکه‌های روستایی، تأکید کرد: از سال ۹۲ تا کنون ۳۰ میلیارد تومان در اصلاح شبکه‌های برق روستایی هزینه شده که بیشترین مبلغ مربوط به سال ۹۷ بوده است.


بدهی ۴۴ میلیارد تومانی دستگاه‌های دولتی به شرکت برق

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان همدان ۱۰۰ میلیارد تومان از مشترکین مطالبه دارد، ادامه داد: در سال ۹۶ میزان وصولی این شرکت ۹۶ درصد بوده که در پایان سال گذشته به ۹۹درصد رسیده است.

شهیدی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی ۴۴ میلیارد تومان به شرکت توزیع برق استان بدهی دارند، درباره کاهش ساعت کاری ادارات استان بیان کرد: پیشنهاد داده شده ساعات کاری ادارات استان یک ساعت جلوتر کشیده شود که این موضوع در دست بررسی بوده و فعلاً تصویب نشده است.

شناسایی ۴۵۰۰ مشترک غیرمجاز برق در همدان

وی از شناسایی ۴۵۰۰ مشترک غیرمجاز برق در استان همدان خبرداد و یادآور شد: ۲۲۰۰ مورد از این تعداد رفع شده و ۲۰۰۰ مورد نیز در دست بررسی است.

شهیدی با بیان اینکه بیشترین مشترکین غیرمجاز برق در حاشیه شهر و روستاها قرار دارند، ادامه داد: در سال گذشته به افراد متقاضی در حاشیه شهر و روستاهای استان انشعاب برق داده شده به طوریکه ۴۰۰۰ انشعاب برق در سال گذشته وصل شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان عنوان کرد: در استان همدان ۶۰ درصد شبکه‌های توزیع برق تبدیل به کابل شده است که به کاهش خاموشی‌ها و سرقت سیم‌های برق کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد از انرژی موجود در پیک بار استان مربوط به بخش کشاورزی است، تصریح کرد: سهم بخش کشاورزی در پیک بار استان ۲۸۰ مگاوات است که پیش‌بینی شده در سالجاری ۸۰ مگاوات از مصارف در این بخش کاهش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به تفاهم نامه شرکت توزیع برق استان با کشاورزان، افزود: برای کشاورزانی که ۴ ساعت در پیک بار برق مصرف نکنند، کل انرژی دوره با بخشودگی همراه خواهد شد.  


امسال ۶ مگاوات نیروگاه CHP  وارد مدار شد

شهیدی با تأکید براینکه شرکت توزیع برق استان همدان نخستن شرکتی است که از ۴۲ مگاوات نیروگاه خورشیدی فعال بهره‌برداری می‌کند، بیان کرد: در استان همدان ۶ نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی وجود دارد که در زمان پیک مصرف بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در بحث نیروگاه خورشیدی پایلوت کشور است، تصریح کرد: در سال ۹۶ برای هر نیروگاه خورشیدی، ۷ میلیارد یورو هزینه شده که دوره بازگشت این نیروگاه‌ها ۶٫۵ تا ۷ سال است و نیروگاه به سوددهی می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه در استان همدان ۱۷ مگاوات ظرفیت تولید نیروگاه‌های CHP وجود دارد، یادآور شد: در استان همدان ۱۱ مگاوات نیروگاه CHP (ترکیب حرارت و انرژی) وجود داشت که امسال نیز ۶ مگاوات وارد مدار شده است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار