امروز : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
منتشر شده : تیر ۲, ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۳ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33719 ­ ­ تعداد بازدید :47 بازدید

آبرسانی به روستای «اوریاد» طی ۱۰ روز آیندهمدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کبودراهنگ از آبرسانی به روستای «اوریاد» از توابع شهرستان کبودراهنگ طی ۱۰ روز آینده خبر داد.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب‌و فاضلاب روستایی استان همدان، باقر پورقاسمی ضمن ارائه گزارشی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای شهرستان کبودراهنگ، گفت: هم اکنون پروژه آبرسانی به روستای اوریاد با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه با صرف ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار درحال اجراست، عنوان کرد: درحال حاضر یک هزارو ۵۰۰ متر لوله گذاری با نصب ۷۷ انشعاب به اتمام رسیده و انتظار می‌رود طی ۱۰ روز آینده آبرسانی به روستای ۷۷ خانواری اوریاد عملیاتی شود.

پورقاسمی در ادامه ضمن اشاره به دیگر پروژه‌های در دست انجام در شهرستان کبودراهنگ، بیان کرد: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه اصلاح شبکه به طول ۲ کیلومتر و استانداردسازی انشعابات خانگی در روستای عین‌آباد با صرف ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مجموعه اقدامات انجام شده و در حال اجرا در راستای سالم‌سازی آب شرب در شهرستان کبودراهنگ اشاره کرد و گفت: در سه ماهه ابتدایی سالجاری ۱۷ کپسول گاز پرکلرین تعویض و یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم پودر پرکلرین نیز توزیع شده است.

وی افزود: همچنین در راستای سالم‌سازی آب شرب و بالابردن کیفیت آب، راه‌اندازی دستگاه آب شیرین کن با تعویض فیلتر ممبران در روستاهای کهریز باباحسین و قهورد سفلی با صرف هزینه‌ای افزون بر ۵۵۰ میلیون ریال عملیاتی شده ضمن اینکه نصب دستگاه آب شیرین‌کن در روستاهای قباق تپه کرد و قهورد علیا به اتمام رسیده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کبودراهنگ همچنین از نصب دستگاه آب شیرین کن در روستاهای جگنلو، آب مشکین و دارقشلاق تا پایان سال‌جاری خبرداد.

وی همچنین به نصب دستگاه کلرزنی در روستای واشور، طاهرلو و چهارسوق  اشاره کرد و یادآور شد: ظرف ۲ ماه آینده نیز ۹ دستگاه کلرزنی در دیگر روستاهای شهرستان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

پورقاسمی در ادامه از تعمییر مخازن هوایی و زمینی در روستاهای آقبلاغ مرشد، آب مشکین و چهارسوق خبر داد و عنوان کرد: این پروژه نیز در حال انجام است.

 وی در بخش پایانی سخنانش از اتمام فاز دوم پروژه آبرسانی مجتمع عظیم دره ظرف ۲ ماه آینده خبر داد و گفت:  با تکمیل پروژه مذکور ۱۲ روستا با جمعیت ۵ هزار و ۲۳۴ نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار