امروز : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
منتشر شده : تیر ۳, ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33731 ­ ­ تعداد بازدید :39 بازدید

ارسال ۶۰ اثر به جشنواره نمایشنامه‌خوانی همدان



کارشناس هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از ارسال بیش از ۶۰ اثر به دبیرخانه نهمین جشنواره استانی نمایشنامه‌خوانی خبر داد.

حسین صفی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به افزایش قابل توجه ارسال آثار به جشنواره استانی نمایشنامه‌خوانی نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه از شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، بهار، کبودراهنگ، رزن و اسدآباد است.

وی با تأکید بر اینکه متون نمایشنامه‌های این جشنواره بومی است، افزود: رشد ۵۰ درصدی شرکت کنندگان نشان از روزهای خوب و گرم تئاتر استان است.

صفی خاطرنشان کرد: موضوع نمایشنامه‌ها آزاد است و پرداختن به مضامین ملی، مذهبی و دفاع مقدس در صورت برخورداری از انسجام دراماتیک در اولویت خواهد بود.

کارشناس هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یادآور شد: گروه‌های متقاضی فرصت دارند تا ۲۰ تیرماه نسبت به ارسال الواح فشرده به دبیرخانه جشنواره واقع در مجتمع شهیدآوینی شهر همدان اقدام کنند.

گفتنی است؛ این جشنواره با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای تازه، بهره‌وری از تجربیات ارزنده پیشکسوتان حوزه نمایش و ارج نهادن به نمایشنامه نویسان بومی با محوریت خوانش نمایش‌نامه‌های استانی ٢٦ و ٢٧ تیرماه برگزار می‌شود‌.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار