امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
منتشر شده : تیر ۱۵, ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:33825 ­ ­ تعداد بازدید :23 بازدید

خجسته: بحران آب در همدان جدی استنماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بحران آب در همدان را جدی دانست و اعلام کرد: اگر به داد آب در همدان نرسیم در آینده محیط زیست هم از بین می رود.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، امیر خجسته ظهر شنبه ۱۵ تیر در شورای اداری استان‌ همدان، با اشاره به فعالیت خوب مسئولان محیط زیست در استان، گفت: در رابطه با محیط زیست هر ساله برنامه‌های خوبی داشتید و گزارش های خوبی به مجلس رسیده است.
وی با بیان اینکه از۴۶ بحران و حوادث غیرمترقبه در جهان، ۳۶ مورد در کشور رخ می دهد که همه به محیط زیست برمی گردد، افزود: این امر باعث شده تا محیط زیست همواره از جمله اولویت‌های کشوری باشد.
وی شوراها و دهیاران را صاحبان اصلی محیط زیست دانست و مطرح کرد: در کمیسیون اصل ۹۰ گزارش های متعددی در رابطه با محیط زیست رسیده و بررسی می‌شود و شوراها و دهیاران با توجه به اینکه محیط زیست بستگی به جان انسان‌ها دارد، باید از محیط زیست مراقبت کنند.
عضو کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی محیط زیست را در اولویت مباحث مجلس خواند و تصریح کرد: آموزش و فرهنگسازی باید مورد توجه باشد به طوریکه
در همدان موضوع آب شرب بسیار مهم بوده و ۵۰ درصد آب شرب در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.
خجسته با بیان اینکه حفره‌ها به شدت نشست داشته اند، تأکید کرد: نشست حفره‌ها یک مشکل جدی در رابطه با آب شرب است و نیاز جدی داریم که آب شرب همدان را در اولویت اول دستور هیئت دولت قرار دهیم.
وی با طرح این سوال که آبرسانی از سد تالوار و قوچم به کجا رسیده است؟ گفت: مردم آب می خواهند؛ بحران آب در همدان جدی است و اگر به داد آب در همدان نرسیم در آینده محیط زیست هم از بین می رود.
نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت اظهار کرد: همدان به یک همدلی و هم‌افزایی نیاز دارد؛ موتور توسعه استان شتاب گرفته است و توسعه پایدار و درآمد پایدار داریم و امروز کار با همدلی و هم‌افزایی برای مردم انجام می شود.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز فعالیت دولت تدبیر و امید را در حوزه حفاظت محیط زیست بسیار چشمگیر دانست و  با بیان اینکه ما در یکی دو دهه اول انقلاب از منابع طبیعی محیط زیست و مراتع به درستی استفاده نکرده‌ایم، گفت: به علت ماهیت و خصوصیت انقلاب و نظارت کم مأموران و متصدی امر مردم به فراخور توان محیط‌زیست استفاده افراطی از منابع طبیعی داشتند.

محمد کاظمی با اشاره به فعالیت چشمگیر دولت تدبیر و امید در مدت زمات کاری آن در حوزه محیط‌زیست، عنوان کرد: از زمانی‌که دولت تدبیر و امید مسئولیت اداره کشور را برعهده داشته در حوزه محیط زیست و حفظ منابع آب تلاش چشمگیری داشته است.

وی فرهنگسازی مسائل محیط‌زیستی را الزامی خواند و افزود: سازمان محیط زیست در بحث فرهنگسازی محیط زیست برای مردم در صدا و سیما باید برنامه هایی داشته باشد تا در این میان بتوان حافظان محیط زیست خوبی را تربیت کرد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت در رابطه با محیط‌بانان نیز گفت: محیط بانی که در گذشته شلیک می کرد بلافاصله بازداشت می‌شد اما امروز براساس لایحه حمایت از محیط‌بانان، اگر محیط‌بانی برای جلوگیری از شکار غیرقانونی مجبور به شلیک شود با او مطابق قانون مانند مأموران نیروی انتظامی رفتار می‌شود.

کاظمی ادامه داد: در راستای تأمین نیروی محیط بان نیز باید زمینه‌های لازم ایجاد شود تا بتوان ایستگاه محیط بانی را در این دو حوزه تشکیل داد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار