امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
منتشر شده : تیر ۱۵, ۱۳۹۸ | ۱:۴۸ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33833 ­ ­ تعداد بازدید :27 بازدید

شرکت ۱۲ کتابفروشی در طرح تابستانه کتاب ۹۸ همدانمعاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: ۱۲ کتابفروشی در طرح تابستانه کتاب ۹۸ در همدان شرکت کردند.
مجید فروتن در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با بیان اینکه ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح تابستانه کتاب ۹۸ از ۱۰ تیر‌ماه همزمان با سراسر کشور در همدان آغاز شده است، اظهار کرد: یازدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان تابستانه کتاب ۹۸ و با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» از سه‌شنبه ۲۵ تیرماه آغاز شده و تا ۳ مردادماه به مدت ۱۰ روز در کتابفروشی‌های عضو طرح در استان‌ها ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با هدف ترویج مطالعه بین آحاد مردم به ویژه کودکان و نوجوانان و رونق کتابفروشی‌ها و توزیع عادلانه حمایت‌های یارانه‌ای به سراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: در این طرح کتاب های تألیفی با کمک هزینه ۲۵ درصد و کتاب های ترجمه با کمک هزینه ۱۵ درصد عرضه خواهند شد.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در این طرح سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۲۰ هزار تومان است و مدت‌زمان تسویه حساب طرح با کتابفروشی‌ها، بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود، اضافه کرد: کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب ۹۸ برای تأیید شرکت در طرح تابستانه نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تأیید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.
وی با اشاره به نقش طرح های فصلی در ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: درشرایط سخت اقتصادی سرانه مصرف فرهنگ و هنر کاهش پیدا می کند بنابراین دولت به دنبال راه هایی برای افزایش این سرانه است که  این طرح در شرایط فعلی به تشویق و خرید کتاب کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار