امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۲
منتشر شده : تیر ۱۶, ۱۳۹۸ | ۱:۱۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33841 ­ ­ تعداد بازدید :8 بازدید

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان مطرح کرد درخواست افزایش عرضه گاز به نیروگاه مفتحمدیرعامل شرکت گاز استان همدان از کاهش ۲٫۳ درصدی مصرف گاز در فروردین و اردیبهشت امسال خبر داد و گفت: در فروردین و اردیبهشت امسال بیش از ۵۲۸ میلیون مترمکعب گاز در استان همدان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۳ درصد کاهش داشته است.

عبدالله فیاض در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به اینکه کاهش مصرف گاز بیشتر مربوط به کاهش مصرف گاز نیروگاه همدان بوده است، اظهار کرد: طی فروردین و اردیبهشت امسال در نیروگاه شهید مفتح همدان ۸۹ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۳۳ مترمکعب گاز مصرف شده در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۷ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۵۱۶ مترمکعب گاز مصرف شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ درصد مصارف گاز استان مربوط به بخش نیروگاهی است، تصریح کرد: میزان عرضه گاز به نیروگاه از طریق دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام و طبق میزان اعلامی گاز به این نیروگاه عرضه می‌شود به طوریکه درحال حاضر مکاتباتی از طریق شرکت گاز همدان با شرکت ملی گاز ایران مبنی بر افزایش عرضه به نیروگاه انجام شده است که در صورت تأیید میزان عرضه گاز به نیروگاه افزایش می‌یابد.

فیاض با اشاره به سهم هر شهرستان در میزان مصرف گاز استان طی ۲ ماه نخست سالجاری، خاطرنشان کرد: همدان با ۴۵ درصد کاهش، ۲۳۷ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۳۴۶ مترمکعب گاز در ۲ ماهه نخست امسال مصرف کرده است.

وی افزود: اسدآباد با ۲۱ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۸۳۰ مترمکعب ۴٫۱ درصد، ملایر با ۶۵ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۵۵ مترمکعب ۱۲٫۴  درصد، نهاوند با ۴۶ میلیون و ۸۸ هزار و ۵۱۰ مترمکعب ۸٫۷ درصد از سهم گاز مصرفی استان را به خود اختصاص داده است.

 مدیرعامل شرکت گاز استان همدان ادامه داد: شهرستان بهار با ۲۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۶۳۵ مترمکعب ۵٫۲ درصد و تویسرکان با  ۲۳ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۷۲۵ مترمکعب ۴٫۵ درصد از گاز مصرفی استان را به خود اختصاص داده است.

فیاض یادآور شد: همچنین شهرستان رزن با ۵۱ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۴۷۷ مترمکعب ۹٫۸ درصد، کبودراهنگ با ۳۱ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۷۴۶ مترمکعب ۶ درصد و فامنین با ۷ میلیون مترمکعب ۱٫۳ درصد از مصارف استان را شامل می‌شود.

وی اظهار کرد: بخش صنعتی ۲۰٫۱ درصد، بخش تجاری ۲٫۴ درصد، اماکن و تأسیسات دولتی ۱٫۳ درصد، بخش آموزشی ۱٫۹ درصد، بخش خانگی ۵۲ درصد و بخش مذهبی ۴٫۸ درصد از میزان مصارف گاز استان در ۲ ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به فعالیت ۴۴ جایگاه CNG در استان همدان، افزود: جایگاه‌های CNG استان در دو ماهه نخست امسال بیش از ۲۵ میلیون و ۴۹۰ هزار مترمکعب گاز مصرف کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از گاز استان در بخش خانگی مصرف می شود، عنوان کرد: در فروردین و اردیبهشت امسال بیش از ۲۷۴ میلیون و ۸۱۲ هزار مترمکعب گاز در بخش خانگی استان مصرف شده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۲۲۷ هزار و ۴۵ هزار مترمکعب گاز در این بخش مصرف شده بود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن
 • نوزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی در همدان برگزار می‌شود
 • امام جمعه همدان: حوزه علمیه نیازمند احیای موقوفات قبلی و ثبت موقوفات جدید
 • معاون خدمات شهري شهرداری همدان : روزانه ۱۲ تن کیسه پلاستیکی در همدان دفن می‌شود
 • به همت جهاد دانشگاهی همدان کلید خورد؛ آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی
 • معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور: زیرساخت های گردشگری همدان فراهم است
 • معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه: استفاده از موقوفات در زمینه تولید؛ کمک بزرگی به کشور خواهد کرد
 • رئیس مؤسسه تحقیقاتی اصلاح و تهیه بذر چغندرقند کشور: عیار چغندرقند همدان بالاتر از میانگین کشوری است/به دنبال صادرات بذور چغندرقند هستیم
 • بازگشایی رقبه شاهزاده حسین(ع) قبل از ماه محرم
 • مدیرکل تشکل‌های دینی کشور : مداحان؛ مبلغان دین و وسیله‌ای برای کاهش مشکلات اجتماعی کشور هستند
 • نماینده ولی فقیه در استان همدان: حجاب نشانگر روشن فکری است
 • آخرین اخبار