امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
منتشر شده : تیر ۱۹, ۱۳۹۸ | ۲:۲۸ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33893 ­ ­ تعداد بازدید :25 بازدید

معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه: استفاده از موقوفات در زمینه تولید؛ کمک بزرگی به کشور خواهد کردمعاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه بیان اینکه آثار وقف باید در حوزه آموزش، رسیدگی به ایتام، حوزه علمیه، زنان بی‌سرپرست، خانواده‌های نیازمند، مددجویان دیده شود،  گفت: اگر از حوزه موقوفات با برنامه‌ریزی در زمینه تولید گام برداشته شود کمک بزرگی به کشور خواهد شد و تولید ثروت و اشتغال‌زایی را ایجاد می کند و این ثروت در راستای خیراندیشی است.
به گزارش _رزن جوان،منطقه همدان،حجت الاسلام  و المسلمین حسین روحانی‌نژاد سه شنبه ۱۸ تیر در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه خدمات شهید همدانی به اسلام و انقلاب به بلندای تاریخ زنده خواهد بود، اظهار کرد:همدان شهری انقلاب و پیشتاز بوده و سرداران بزرگی به انقلاب تقدیم کرده است و مقام معظم رهبری بر خاطرات چاپ شده چندین شهید همدانی تقریظ نوشته اند که نشان دهنده سطح بالای این استان در حوزه مقاومت و ایثار است.
وی با تاکید بر حفظ و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت،  افزود:سازمان اوقاف و امور خیریه به مردم زنده است و اگر بخواهیم مردم را از این سازمان جدا کنیم معنا پیدا نمی کند.
معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مردم با نیات خیر و نیک اندیش بخشی از اموال خود وقف کرده و متولیان امر نیات مشخص شده را عملیاتی می کنند،  اضافه کرد: مردم باید این عمل خیرخواهانه را برای همیشه در جامعه زنده‌ نگه دارند و از اموال خود در یاری نیازمندان استفاده کنند واگر این اقدامات خیرخواهانه با نیت ارشمند عملی شوند در قیامت به انسان کمک خواهند کرد.
روحانی نژاد با بیان اینکه فرهنگسازی این مسئله بسیار مهم است و اصحاب رسانه و مسئولان  باید هر اندازه می توانند در مورد وقف قلم زده و آن را تشریح کنند تا راه را برای مشارکت مردم باز شود، عنوان کرد: اموال وقفی صدقه جاریه هستند و مردم باید اموالشان را به مسیر درستی هدایت کنند.
وی با بیان اینکه باید به نیات واقفین خیر اندیش توجه شود و انحراف از آنها از لحاظ شرعی حرام است بیان کرد:مردم باید آثار وقف رادر جامعه هدف مشاهده کنند‌.
معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه باید به بهره وری به طور جد توجه داشته باشیم اضافه کرد:باید به سمتی پیش رفت که اگر در زمینزراعی می‌توان از هر هکتار دو تن محصول برداشت کرد با علم و فناوری ۱۰ تن برداشت شود و نظام بهره وری در این دوره باید از موقوفات به کمال خود برسد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه از ایده های تولیدی شرکت های دانش بنیان حمایت می کند،  افزود: بستر بهره‌وری در سازمان اوقاف با تاکیدات مقام معظم رهبری فراهم شده است همچنین از طرف دیگر باید در حوزه وقف به حوزه‌های علمیه توجه زیادی شود.
روحانی نژاد با بیان اینکه باید به موقوفات حوزه علمیه توجه شود تا عالمان وارسته‌ و شخصیت‌های بی‌نظیر  به جامعه تحویل داده شود عنوان کرد:اوقاف استان همدان در ارزیابی عملکرد رضایت سازمان مرکزی را جلب کرده است.
وی بیان کرد: ما به مدیریت جهادی، پای کار و کسی که از کارکردن خسته نشود احتیاج داریم فردی مانند حجت الاسلام و المسلمین کاروند که حتی تا آخرین ساعات خدمت خود در استان نیز پیگیر کارها بودتا زمین بانک ملی به صاحب آن یعنی بقعه شاهزاده حسین(ع) برگردد.
وی با بیان اینکه از حجت‌الاسلام و المسلمین کاروندمدیرکل سابق استان همدان در استان دیگری به عنوان مدیرکل استفاده خواهیم کرد، گفت: سیاست اوقاف این است که یک فرد برای مدت طولانی در یک جا مدیریت را  برعهده نداشته باشدتا بتوانیم در دیگر مکان‌ها نیز از ظرفیت وی استفاده کنیم.
معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حجت‌الاسلامی زین‌العابدینی مدیرکل جدید اوقاف سابقه مدیریتی در استان و کشور دارد، افزود: انتظار داریم مسئولان محترم، مردم، روحانیون و فعالان این عرصه مدیرکل جدید را یاری دهند تا شاهد شکوفایی اوقاف و امور خیریه همدان در دوره مدیریت وی باشیم.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار