امروز : پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
منتشر شده : تیر ۲۳, ۱۳۹۸ | ۲:۳۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:33919 ­ ­ تعداد بازدید :63 بازدید

رئیس کل دادگستری همدان مطرح کرد افزایش بدحجابی به علت نبود برنامه‌ریزی مدون در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنرئیس کل دادگستری همدان اقدامات فرهنگی ما در مقایسه با هجمه های برنامه ریزی شده دشمن بسیار اندک بوده است، گفت: بدحجابی  و بی حجابی هر سال در جامعه افزایش پیدا می کند.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، توکل حیدری یکشنبه ۲۳ تیر در نخستین شورای فرهنگ عمومی سال ۹۸ استان همدان، با بیان اینکه با فرارسیدن فصل تابستان عدم رعایت پوشش اسلامی در جامعه افزایش یافته و این امر موجب نگرانی مومنین و متدینین شده است، اظهار کرد: مردم از دستگاه های مسئول انتظار دارند تا به بهترین شکل با بدحجابی و بی حجابی در جامعه برخورد کنند.
وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه قضایی با حضور در جامعه به مناسبت هفته قوه قضائیه با انتقاد شدید مردم به ویژه جوانان از عدم برخورد مناسب با بدحجابی و بی حجابی و گلایه مندی از عدم اجرای امر به معروف و نهی از منکر مواجه شدند، افزود: نیروی انتظامی و بسیج در مرحله اول با ارشاد و هشدار سعی در راهنمایی هنجارشکنانی دارند که به ارزش های دینی دهن کجی می کنند و در صورت بی توجهی آنها به هشدارها به وسیله دستورات قضایی با هنجارشکنان برخورد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری همدان بیان کرد: در بحث هنجارشکنی و برخورد با بدحجابی خلأ قانونی وجود ندارد اما با برخورد و مجازات نمی توان فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه تبیین و نهادینه کرد و باید در این زمینه کارهای فرهنگی انجام شود.
وی با بیان اینکه ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد و انبوهی از کارهای فرهنگی در جامعه شکل گرفته است، گفت: متأسفانه اقدامات فرهنگی ما در مقایسه با هجمه های برنامه ریزی شده دشمن بسیار اندک بوده بنابراین برنامه ریزی مدونی در زمینه مقابله با هجمه ها صورت نگرفته و نتیجه مطلوبی نیز در این مدت حاصل نشده است.
حیدری با تأکید بر برگزاری جلسه مستقل برای بررسی عفاف و حجاب و جزئیات مربوط به آن عنوان کرد: بدحجابی هر سال در جامعه افزایش پیدا می کند چراکه سیاست دشمن گام به گام است و با تک تک افراد هنجارشکن در شهرهای بزرگ آغاز شده و قصد از بین بردن قبح و ترویج ناهنجاری در جامعه را دارند و در صورتی که اقدامات فرهنگی برای مبارزه با آنها انجام نشود ناهنجاری جامعه را فرا خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری همدان با بیان اینکه نیروی انتظامی و بسیج باید به طور جدی در این زمینه ورود پیدا کنند، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر در شرایط امروز بسیار سخت است چرا که شاهد حضور دختران بدحجاب در کنار مادران باحجاب هستیم اما این مادران حتی از باورهای خود دفاع نکرده و فرزندانشان را ارشاد نمی کنند.
وی با بیان اینکه بستر امربه معروف و نهی از منکر باید در جامعه ایجاد شود، گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی از آمران به معروف و نهی از منکر حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار