امروز : پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
منتشر شده : مرداد ۱۶, ۱۳۹۸ | ۴:۴۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:34153 ­ ­ تعداد بازدید :35 بازدید

انتشار فراخوان بیست‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گوییمدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از انتشار فراخوان بیست‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» خبر داد.

بهناز ضرابی‌زاده در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، هدف از برگزاری این دوره از جشنواره را توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی دانست و افزود: ایجاد زمینه برای ارتقاء دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر قصه‌گویان ایرانی و خارجی و همینطور کارشناسان و اساتید حوزه قصه و قصه‌گویی، هدف بعدی برگزاری جشنواره فوق است.

وی ادامه داد: احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم، قصه گویان و مشارکت مردم در ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان ابزار ارتباطی و فرهنگساز در جامعه و برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روشهای نوین در اجرای قصه‌گویی از اهداف بعدی برگزاری جشنواره است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان درباره بخشهای جشنواره توضیح داد: در این جشنواره دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال و زنان و مردان ۱۸ سال به بالا یعنی مادربزرگها و پدربزرگها میتوانند شرکت کنند.

وی اضافه کرد: بخشی در جشنواره با نام قصه‌های ۹۰ ثانیه ای که عنوانش «قصه زندگی من» وجود دارد و شرکت کنندگان این بخش فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه از قصه زندگی خود تهیه کرده و آنرا روایت میکنند.

ضرابی‌زاده ادامه داد: روایت مستندگونه از امیدها، شادیها و آرزوهای زندگی افراد می‌تواند توسط آنها در سایت شرکت در جشنواره بارگذاری شود و شرکت در این بخش برای عموم علاقمندان آزاد است.

وی با بیان اینکه امسال بخش قصه زندگی اهالی رسانه به جشنواره اضافه شده است، اظهار کرد: از آنجایی که زندگی این قشر، مملو از وقایع و اتفاقات شاد و غمگینی است که ارتباط مستقیم با مردم دارد تصمیم  به افزودن آن به بخشهای جشنواره گرفتیم.

ضرابی‌زاده ادامه داد: اهالی رسانه می توانند خاطرات خود از پشت صحنه تهیه خبر  را در بخش قصه ۹۰ ثانیه‌ای به صورت فیلم به سایت جشنواره ارسال و در این بخش شرکت کنند ضمن اینکه این بخش به صورت جداگانه داوری خواهد شد.

وی در مورد بخشهای جشنواره بیان کرد: بخشی مختص مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بخش دیگری مربوط به اعضا کانون وجود دارد.

وی ادامه داد: بخش دیگر بخش قصه‌گویی صحنه‌ای است که با شیوه‌های مختلف می تواند اجرا شود و بخش ملی و بخش بین‌الملل از دیگر بخشهای جشنواره بیست و دوم خواهد بود.

ضرابی‌زاده در مورد بخش بین‌الملل تصریح کرد: این بخش مربوط به برگزیدگان ۲۱ دوره جشنواره قصه‌گویی در مرحله منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی دوره‌های قبل است، همینطور قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای که دارای سابقه اجرا در رسانه ملی هستند یا در عرصه تئاتر فعالیت دارند و داوطلبان سایر کشورها میتوانند در این بخش شرکت کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان در پایان خاطر نشان کرد: مهلت ارسال آثار به بیست‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی در بخش قصه ۹۰ ثانیه‌ای ۱۰ مهرماه و در ۲ بخش دیگر ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸ است و در شب یلدا از برگزیدگان نهایی جشنواره تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار