امروز : پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
منتشر شده : مرداد ۱۸, ۱۳۹۸ | ۲:۲۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34161 ­ ­ تعداد بازدید :21 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان: بانوان نگذارند با سیاسی‌کاری، خواسته‌های کوچک برایشان رقم بخوردنماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره پیشرفت کشور در دوران تحریم گفت: لازم است در این دوران جوانهای نخبه جامعه جدی گرفته شوند و تمرکز ما به توانایی های داخلی باشد.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نمازجمعه شهر همدان، اظهار کرد: امروز در فضای سیاسی، راه حل مشکلات کشور را مذاکره می دانیم و در همین شرایط وزیر خارجه تحریم می شود و گشایش اقتصادی حاصل نمی شود بنابراین راه پیشرفت کشور، اعتماد به جوانان است.

وی ادامه داد: در این شرایط حال بیشتر مسئولان کشور قبول کردند که غرب دنبال مذاکره نیست اما بعضی رسانه‌ها به اشتباه مذاکره را راه حل می دانند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه هیچ فردی در کشور مخالف تعامل با دنیا نیست، افزود: نباید به برجام تمرکز کرد بلکه باید توانایی های جوانان را جدی گرفت.

وی با اشاره به خواسته‌های اخیر مطرح شده جامعه زنان مانند موتورسواری و حضور در ورزشگاه ها در رسانه‌ها اظهار کرد: با مطرح شدن این خواسته‌ها، ارزشهای زنان در جامعه تنزل پیدا کرده این در حالیست که نباید با خواسته ها و ارزشهای حقیر مقام زن تنزل یابد.

شعبانی موثقی ادامه داد: حق بانوان فهم درست جایگاه رفیع در خانواده، حفظ حریم زن در جامعه، حضور زن در جامعه به عنوان مربی و تربیت کننده انسان و در امان ماندن از نگاه های شوم در جامعه است.

وی در ادامه بیان کرد: بانوان نباید اجازه دهند با این خواسته‌ها ارزش‌گذاری شوند و با سیاسی‌کاری خواسته‌های کوچک برای آنها رقم بخورد چرا که باید جایگاه زن در جامعه حفظ شود و بانوان به زن بودن خود افتخار کنند.

امام جمعه همدان با توضیح اینکه انسان با محاسبات دنیوی به تنهایی کاری از پیش نمی برد، تصریح کرد: لازم است انسان تقوی را رعایت کند تا به سبب رعایت تقوی خداوند برای وی بصیرت ایجاد کند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) و جایگاه ایشان در مذهب تشییع بیان کرد: امام محمدباقر(ع) مظهر تشییع است چرا که پیش از دوران ایشان فضای تقیه بر جامعه شیعه حاکم بود و فرصت بیان احکام برای آنها وجود نداشت.

شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: شیعه قبل از امام محمدباقر(ع) و امام صادق(ع) محتاج به دیگران بود و این دو امام معصوم فقه شیعه را زنده کرده‌اند و به عنوان مثال امروز کتاب توضیح‌المسائل از این دو بزرگوار برای شیعیان به یادگار مانده است.
وی با بیان اینکه مظلومیت امام محمدباقر(ع) نهفته و نگفته شده است، اظهار کرد: امروز ۱۸۷ هزار حدیت موجود است که حدود ۷۰ درصد از آنها متعلق به امام محمدباقر(ع) و امام صادق(ع) است بنابراین می توان گفت امام باقر(ع) با تربیت شاگردانش فکر شیعه را زنده کرد و آنچه این خاندان از ما می خواهد، کسب معارف است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار