امروز : پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
منتشر شده : مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ | ۳:۵۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34169 ­ ­ تعداد بازدید :23 بازدید

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان: خرید گندم در همدان از مرز ۳۴۷ هزار تن گذشتمدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان همدان از مرز ۳۴۷ هزار تن رد شد.
علی رحمانی در گفت‌وگو با _رزن جوان، منطقه همدان، با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم و خردی  تضمینی گندم از کشاورزان در استان همدان، عنوان کرد: تاکنون ۳۴۷ هزار تن در استان همدان گندم از کشاورزان خریداری و در سیلوهای استان ذخیره‌شده است. 

وی در ادامه تصریح کرد: بیش از  ۳۹۲ هزار و  ۵۰۰  هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان زیرکشت گندم بوده که پیش‌بینی می‌شود از این میزان  ۶۸۲ هزار تن گندم به‌صورت آبی و دیم تا پایان شهریورماه ۹۸ برداشت شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان از وجود ۶۴ مرکز خرید تضمینی گندم در استان همدان خبر داد و گفت: در شهرستان همدان از ابتدای برداشت گندم تاکنون ۳۴ هزار تن به ذخایر سیلوها اضافه‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت ذخیره سیلوهای گندم همدان ۷۰۰ هزار تن است که با در نظر گرفتن ظرفیت ۱۰۰ هزار تنی انبارهای چندمنظوره تعاون روستایی استان، فضای کافی برای ذخیره گندم تولیدی همدان وجود دارد.

به گزارش _رزن جوان؛ نرخ خرید تضمینی گندم توسط دولت برای هر کیلوگرم ۱۷ هزار ریال تعین شده و به گفته مسئولان، کشاورزان برای تولید هر کیلوگرم از این محصول به‌صورت دیم ۱۶ هزار و  ۲۰۰ ریال و برای گندم آبی ۱۵ هزار و ۵۰۰  ریال هزینه می‌کنند و دستمزد کشاورزان برای هر کیلوگرم گندم در یک سال  ۸۰۰ ریال است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار