امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
منتشر شده : مرداد ۲۰, ۱۳۹۸ | ۴:۰۱ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34177 ­ ­ تعداد بازدید :47 بازدید

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان اعلام کرد پیشرفت ۷۰ درصدی شهرک بنکداران/واگذاری ۱۶ واحد تملک شده به متقاضیان جدیدمدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان با بیان اینکه به طور متوسط ماهیانه ۲میلیارد تومان برای زیرساختهای شهرکهای صنعتی هزینه شده است، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در زیرساختهای شهرکهای صنعتی هزینه شده است.
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، محمدرضا بادامی یکشنبه ۲۰ مرداد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۷۰ درصد شهرک بنکداران آماده شده و منتظر هستیم تا ۳۰ درصد باقی مانده تکمیل شود و به طور کامل افتتاح شود.
خیلی از تعطیلی واحدها به شرایط کشور و تحریم ها مربوط نیست
وی با بیان اینکه چرخه صنعت چرخه زنده ای است،  تصریح کرد: حفظ چرخه تولید به صنعت و مدیر واحد برمی گردد به طوریکه واحدهایی که در دوره بلوغ محصول جدید را معرفی کردند همواره مجموعه را حفظ کردند اما واحدی که تک محصولی بوده و تغییری نداشته محکوم به ورشکستگی و تعطیلی است.
وی با اشاره به بازدید نماینده ولی فقیه در استان از شهرک صنعتی بوعلی همدان،  افزود: در بازدیدی که با امام جمعه همدان از شهرک صنعتی بوعلی داشتیم، خوشبختانه تعداد زیادی از واحدهایی که به طود تصادفی بازدید کردیم فعال بوده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان یادآور شد: راکد بودن علت های مختلفی دارد و خیلی از تعطیلی ها به شرایط کشور و تحریم ها مربوط نیست به طور مثال برخی از صنایع فصلی هستند و در برخی از صنایع تولید توجیح اقتصادی ندارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه از ۲۶۰ قرارداد در شهرک صنعتی بوعلی ۱۹۰ واحد فعال بوده و ۷۰ واحد درحال ساخت بوده و یا به بهره برداری رسیده است، تأکید کرد: واحدهای صنعتی مشکلات زیادی دارند و ما منکر نیستیم اما همچنان تولید دارند.
واگذاری ۱۶ واحد تملک شده به متقاضیان جدید 
بادامی با اشاره به تملک ۵۶ واحد توسط بانکها، خاطرنشان کرد: از ابتدای تأسیس شرکت شهرک های صنعتی استان ۵۶ واحد به تملک بانکها درآمده که ظرف ۳ سال اخیر ۱۶ واحد به متقاضیان جدید واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان بیان کرد: در استان همدان ۳۰۰۰ هکتار زمین صنعتی  با ۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و یک منقطه ویژه مبتنی بر فناوری های ویژه وجود دارد.
توسعه ۶۰ هکتاری شهرک صنعتی لالجین
وی از اضافه شدن ۶۰ هکتار به شهرک صنعتی لالجین خبر داد و گفت: با توجه به استقبال تولیدکنندگان برای استقرار در شهرک صنعتی لالجین نیاز دیدیم به وسعت این شهرک اضافه شود که در این راستا ۶۰ هکتار زمین تملک شده که امیدواریم تا پایان سالجاری آماده واگذاری شود.
بادامی با اشاره به توسعه شهرک صنعتی بهاران، خاطرنشان کرد: استقبال خوبی در استقرار صنایع در این شهرک وجود داشت ۴۰ هکتار زمین جدید تملک و طراحی شده که تا پایان شهریور ماه واگذاری آغاز می شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار