امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
منتشر شده : مرداد ۲۲, ۱۳۹۸ | ۴:۱۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34185 ­ ­ تعداد بازدید :26 بازدید

معاون فرماندار همدان خبر داد احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدانمعاون فرماندار همدان از احداث شهرک گلخانه‌ای ۲۵ هکتاری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان در شهرستان همدان احداث می‌شود.

به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، رضا زمانی سه‌شنبه ۲۲ مرداد در کاگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، با بیان اینکه اولویت اول استان و شهرستان برنامه ۳ ساله است، اظهار کرد: پیشرفت پروژه‌های جهادکشاورزی همدان ۴۹ درصد بوده که در بخش گلخانه ها ۳ درصد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به سند توسعه استان همدان تصریح کرد: ۲ شهرک گلخانه‌ای ۱۵ هکتار و ۱۰ هکتاری و یک گلخانه ۱۰ هکتاری در شهرستان همدان در حال احداث است که با اجرای این میزان برنامه سال ۹۸ جهادکشاورزی شهرستان در زمینه توسعه سطح گلخانه ها محقق می‌شود.

زمانی افزود: شهرک گلخانه‌ای نیکو سخن نخستین شهرک گلخانه ای بخش خصوصی در استان بوده که در سطح ۲۵ هکتار و در ۴۴ قطعه احداث خواهد شد.

وی یادآور شد: این شهرک گلخانه‌ای ۱۸ هکتار سطح مفید دارد که برای ۲۱۶ نفر اشتغالزایی خواهد داشت که امیدواریم در هفته دولت نخستین واگذاری‌ها به متقاضیان آغاز شود.

معاون فرماندار همدان بیان کرد: سطح گلخانه‌های موجود در شهرستان همدان ۳۵ هکتار است که رتبه اول را در زمینه سطح گلخانه‌ها در استان داریم.

وی درباره تخصیص آب برای واحدهای گلخانه‌ای سطح شهرستان، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از محل ابطال تخصیص‌های موجود بتوانیم بخش کشاورزی را تقویت کنیم که در این راستا نیاز است بدانیم چند درصد از تخصیص‌ها ابطال و به متقاضیان جدید واگذار شده است.

زمانی از امور آب شهرستان خواست با توجه به اینکه اهتمام دولت افزایش سطح زیرکشت گلخانه‌ها است، درباره تخصیص آب به گلخانه‌ها بیش از پیش توجه کند.

معاون فرماندار همدان با تأکید بر ذخیره و تأمین سوخت گلخانه‎های شهرستان همدان، خاطرنشان کرد: طبق روال قبل جهادکشاورزی به واحدهای تولیدی شهرستان اعلام کند تا برای ذخیره‌سازی سوخت مورد نیاز خود اقدام داشته باشند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار