امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰
منتشر شده : مرداد ۲۳, ۱۳۹۸ | ۵:۳۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34199 ­ ­ تعداد بازدید :41 بازدید

اجرای نمایش «سفر دندانها» در نخستین فستیوال تئاتر عروسکی همداننمایش «سفر دندانها» به کارگردانی محمد طالبی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ مردادماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی شهر همدان اجرا می شود.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، این نمایش که کاری از گروه مستقل تئاتر پازل همدان است، پیش‌تر منتخب حضور در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در بخش خردسال و برنده جایزه اول و تندیس و دیپلم افتخار جشنواره در بخش طراحی صحنه و کاندیدای بازیگری مرد در این جشنواره بوده است.

محمد طالبی، کارگردان نمایش سفر دندانها درباره مضمون این نمایش در گفت‌وگو با _رزن جوان، اظهار کرد: نمایش از جنبه آموزشی و تربیتی و با نگاهی به سنین رشد تا دوران مدرسه یک خردسال و به ویژه دو خردسال دوقلو شکل گرفته است و به همه نکات ریزی که در مورد دوقلوها اتفاق می افتد، نگاه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: نمایش قصد دارد اتفاقهایی که برای این دوقلوها می‌افتد و دل نگرانیهای پدرها و به ویژه مادرها که در جامعه و منزل بیشتر با کودکان سروکار دارند را نشان دهد و کش و قوسهایی که طی یک رویداد در نمایش هست این موضوع را نمایان می کند.

این نویسنده و کارگردان عرصه تئاتر با بیان اینکه کارگردانی نمایش سفر دندانها دومین تجربه کارگردانی ام در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در بخش خردسال بود، گفت: استفاده از چند تکنیک عروسکی و بازیگری و تلفیق کردن آنها، کار چالش برانگیز و سختی بود که با مشورت و هدایتهای اساتید به درستی انجام شد و بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کردیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارگردانی برای خردسالان و کودکان اتفاق جالبی است، افزود: این نمایش برگرفته از چند تکنیک سایه و عروسکهای فک زن و عروسکهای ماروت و بازیگری انسانی است.

طالبی ادامه داد: وقتی سروکار یک کارگردان با بچه‌ها و به ویژه خردسالان است، باید خود را در سن و سال بچه فرض کنی و از دیدگاه و زاویه دید آنها به اتفاقات نگاه کنی و این کار را نسبتا سخت می کند چرا که اتفاقاتی را نباید برای این قشر بیان کرد و برعکس.

وی با اظهار خرسندی از فعالیت در حوزه تئاتر کودک و نوجوان، تصریح کرد: وقتی لبخندی از مخاطب خردسال یا کودک دریافت می کنی بسیار لذت بخش است و هنگامی که مادر بچه‌های حاضر در سالن با نمایش ارتباط برقرار کرده و با آن همزاد پنداری می کنند، امتیاز مثبتی برای کارگردان محسوب می شود.

این هنرمند عرصه تئاتر در پایان درباره عوامل نمایش سفر دندانها بیان کرد: فرهاد اسماعیلی نویسنده، شهرام صمدی نیا، ساناز خوش مهر، سپهر مسافریان، مینا انتظام بازیگران، محمد طالبی و راضیه پاشایی طراحان صحنه و دکور، راضیه پاشایی طراح پوستر و طراح لباس، ساناز قره‌باغی نور و صدا، مریم شهدوست دلیر و آریا صمدی نیا مدیران صحنه، پوریا پاکیزه عکاس، تهمینه بهار مستیان گریمور این نمایش هستند.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار