امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
منتشر شده : شهریور ۱۰, ۱۳۹۸ | ۶:۳۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34391 ­ ­ تعداد بازدید :42 بازدید

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر همدان مطرح کرد ساخته نشدن هتل ندیمی؛ لکه ننگ برای همدانرئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود لکه ننگ برای همدان است. 
به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، حسین قراباغی شامگاه یکشنبه ۱۰ شهریور در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام شهادت اباعبدالله(ع) اظهار کرد: فضای خوب و مناسبی برای جذب سرمایه گذار و توسعه زیرساخت های گردشگری در استان وجود دارد و با تلاش زیاد می توان از این ظرفیت نهادینه در استان استفاده کرد. 
وی معاونت امور اقتصادی استانداری را یکی از نقاط قوت اقتصاد استان معرفی کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های خوب شهری و احصا بسته های سرمایه گذاری توسط شهرداری خواستار تعامل و همکاری بیشتر برای جذب سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری هستیم. 
قراباغی با بیان اینکه مجموعه های مرتبط با حوزه سرمایه گذاری باید برای جلوگیری از موازی کاری و کاهش آسیب ها با یکدیگر همکاری کنند، اضافه کرد: با توجه به تشکیل کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری در دادگستری همدان از ظرفیت این بخش باید استفاده بیشتری شود. 
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان با تاکید بر تامین اعتبار ساخت جاده و زیرساخت های اساسی بوستان ولایت در منطقه فخرآباد برای تسهیل در بحث جذب سرمایه گذاران و رفع ترافیک معابر اصلی منتهی به بوستان ها بیان کرد: برای اجرای طرح جداره سازی خیابان بوعلی و میدان مرکزی همدان با توجه به منابع محدود اداره کل میراث فرهنگی وشهرداری باید رایزنی هایی جهت اختصاص ردیف اعتبار مالی صورت گیرد.
 
قراباغی با بیان اینکه از ساخت مترو شهری و پیش بینی یک خط اختصاصی به غار علیصدر در جهت تقویت صنعت گردشگری باید حمایت شود، عنوان کرد: علیصدر یک پتانسیل بزرگ برای جذب گردشگر بوده و راه اندازی خط مترو به توسعه این امر کمک خواهد کرد. 
وی با تاکید بر برگزاری نشست های ماهیانه حوزه های سرمایه گزاری همدان به صورت چرخشی گفت: جداره سازی خیابان اکباتان و بوعلی باید به صورت جدی پیگیری شود همچنین بستر خوبی برای انجام این جداره سازی صورت گرفته ولی تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است. 
قراباغی با بیان اینکه برای حل مشکل پیاده راه اکباتان فرجه یک ماهه از طرف استاندار تعیین شده است، افزود: برگزاری نمایشگاه برای تقویت کسبه،راه اندازی ماشین برقی برای انتقال رایگان مردم و مسافرین از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش مشکلات پیاده راه اکباتان است. 
وی با بیان اینکه طرح سواره کردن نصف خیابان اکباتان بررسی و آسیب شناسی شده است، اضافه کرد: صفر تاصد حل مشکل پیاده راه اکباتان به فرماندار واگذار شده است و جداره سازی این پیاده راه نیاز به تامین اعتبار دارد. 
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان سایت میوه و تربار، شرکت عصرطلایی و هتل ندیمی را جز پروژه های نیمه کاره و نیازمند پیگیری برشمرد و گفت: هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود لکه ننگ برای همدان است همچنین نشست جهانی راه ابریشم به همت شهرداری و باهمکاری یونسکو در همدان برگزار می شود. 
قراباغی با بیان اینکه پارکینگ میراث فرهنگی در میدان هفت تیر جهت راحتی مسافران برای بازدید از سایت ۳ هزار ساله همدان باید ساخته شود، عنوان کرد: منابع مالی برای برگزاری همایش سرمایه گذاری توسط اسپانسران فرهنگی و اجتماعی و مشارکت شهرداری تامن خواهد شد.
سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری پارک آبی در باغ میوه،باغ پرندگان،شهرک توریستی باغ ویلا،همایش سرمایه گذاری،غرفه های صنایع دستی اکباتان،جایگاه سریع النصب سوخت،پارکینگ دانشگاه آزاد،بازار خودرو ۲،مزرعه گل محمدی و صنایع تبدیلی،نیروگاه خورشیدی،سایت ۵۰۰ هکتاری و۳۳۸ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد،غرفه سنگ های قیمتی و راهنمای گردشگری را جز پروژه های در دست اقدام سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان برشمرد.
مهران حاجیان با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری در کارخانه سیمان اعلام آمادگی کرده است افزود:اقدامات ابتدایی شهرک توریستی باغ ویلا و انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه ای انجام شده واکنون نیازمند هماهنگی و تسریع همکاری با شرکت های زیر ساختی و دستگاه های خدمت رسان است.
وی با بیان اینکه سایت ۸۰۰ هکتاری اطراف دانشگاه آزاد ۳۰ سال پیش خریداری شده ولی از چندماه پیش بررسی و پگیری های اجرای طرح آغاز شده است عنوان کرد:بازار خودرو ۲ در حال رفع مشکل با املاک بوده و مجوزهای لازم جهت انتخاب سرمایه گذار نیروگاه خورشیدی در دست انجام است.
مسعود عسگریان،عضو کمیسیون اقتصادو سرمایه گذاری شورای شهر همدان از آمدن هیئت مدیره طلا و جواهر مشهد برای بازدید از توانمندی ها در راستای استفاده از ظرفیت های همدان طی روزهای آتی خبرداد و گفت:تله سی ژهمدان یکی از ظرفیت های بالقوه گردشگری است که طی چند سال اخیر متروک و بلا استفاده مانده و مسیر جدیدی برای راه اندازی آن از باغات کمیته امداد به سمت تپه عباس آباد تعریف شده است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار