امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
منتشر شده : شهریور ۱۰, ۱۳۹۸ | ۶:۲۶ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34389 ­ ­ تعداد بازدید :46 بازدید

معاون امور اقتصادی استاندار همدان: اقدامات لازم برای اقتصاد بهره ور در استان انجام شودمعاون اقتصادی استاندار همدان گفت: امروز نیاز است در حوزه صنعت،معدن و تجارت و کشاورزی برای پایداری واحدهای تولیدی و توسعه واحدهای دیگراقدامات مهمی در استان انجام شود.

به گزارش _رزن جوان،منطقه همدان، ظاهر پورمجاهد یک شنبه ۱۰ شهریور در کمیسیون اقتصاد،سرمایه گزاری و گردشگری بابیان براینکه در ۵ ماه گذشته  مدیریت استان کمک‌های شایانی را به سرمایه گذاری‌های جدید و تقویت و رفع مشکلات سرمایه گذران گذشته کرده است اظهار کرد: بعضی از روندهای اداری واگذاری طرح هابه سرمایه گذاران باید اصلاح شده و زیرساخت های لازم برای انجام این کار تقویت شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان هایی مانند اسدآباد و ملایرکه روند سرمایه گذاری شتاب گرفته باید زیرساخت های لازم فراهم شود افزود:کمک به معیشت مردم چیزی جز اشتغالزایی و سرمایه گذاری نیست و اقدامات لازم برای ایجاد اقتصاد بهره ور در استان باید انجام شود.

پورمجاهد با اعلام آمادگی از طرف استانداری برای حمایت از سرمایه گذاری گفت:باید در راستای تشویق سرمایه گذاران برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جدید در استان گام های برداشته شود.

وی با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌ها در جذب و حفظ سرمایه گذار عنوان کرد: به تازگی گزارشات سیستم بانکی به طور ماهیانه تحلیل و نواقص و مشکلات موجود در شعب بانک ها بررسی می‌شود تا درصورت وجود هرگونه مانع دربرابر سرمایه گذاران به مدیران شعب تذکر داده می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه حوزه تسهیلات بانکی در سال جاری بیشتر نرم افزاری شده و سامانه ای بااعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار سازمان صنعت،معدن و تجارت قرار گرفته است اضافه کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به جهاد کشاورزی برای کشت گیاهان دارویی و زعفران اختصاص داده شده است.

پورمجاهد با بیان اینکه امروز نیاز است در حوزه صنعت،معدن وتجارت و کشاورزی برای پایداری واحدهای تولیدی و توسعه واحدهای دیگر اقدامات مهمی انجام شود، ادامه داد: در حوزه جذب سرمایه گذار باید ورود پیدا کنیم همچنین در حوزه سرمایه گذاری همکاری خوبی بین دستگاه های اجرایی و ناظر وجود دارد.

پورمجاهد بیان کرد: طرح های امکان سنجی همایش سرمایه گذاری و اقدامات ابتدایی آن انجام شده و اعتبارات مربوطه نیز باید به سرعت تعیین شود.

تحقق ۳۰ درصدی بودجه شهرداری

عضو کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان از محقق شدن تنها ۳۰ درصد بودجه شهرداری در ۳ ماهه
اول سال خبر داد.

 کامران گردان با اشاره به برگزاری ۲ همایش بسیار مهم سرمایه گذاران و جاده ابریشم در همدان، گفت: شهرداری همدان برای هریک از این همایش‌های مهم ۵۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۱ میلیارد تومان را اختصاص داده است.

وی ادامه داد: اداراتی که متولی سرمایه گذاری در همدان هستند نیز باید نسبت به اختصاص مبالغ قابل توجه به این دو همایش مهم در همدان اقدام کنند.

گردان در رابطه با پروژه عصرطلایی نیز افزود: بحث عصر طلایی از سال گذشته آغاز اما درحال حاضر متوقف شده است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار