امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
منتشر شده : شهریور ۱۱, ۱۳۹۸ | ۷:۵۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:34393 ­ ­ تعداد بازدید :40 بازدید

برگزاری مراسم عزاداری حسینی برای ۲۰۰۰ مددجوی همدانیمعاون فرهنگی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه ۱۷ هیئت بانام قمر بنی‌هاشم در ۱۷ اداره کمیته امداد در سطح استان همدان راه‌اندازی شده است، گفت: ۲۰۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در دهه اول محرم در این هیئت‌ها حضور دارند.

مهدی جعفری در گفت و گو با _رزن جوان، منطقه همدان، بابیان اینکه هرساله ماه محرم شیعیان برای امام حسین(ع) ویاران وفادارش عزاداری می‌کنند، ادامه داد: این آئین‌های عزاداری به فراخور فرهنگ و شیوه‌های مرسوم هر منطقه و استانی متفاوت است و از دیرباز همواره در قالب هیئت‌های مذهبی و تکایا برگزارشده است.

وی در ادامه بیان کرد: باوجود گذشت بیش از یک هزار سال از مصیبت شهادت امام حسین (ع) ویاران وفادارش، نه‌تنها از عمق این حادثه کاسته نشده بلکه هرچه می‌گذرد مراسم عاشورا در مناطق مختلف کشور به‌صورت گسترده‌تر و باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه ۱۷ هیئت بانام قمر بنی‌هاشم در ۱۷ اداره کمیته امداد در سطح استان همدان راه‌اندازی شده است، گفت: ۲۰۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در دهه اول محرم در این هیئت‌ها حضور دارند.

جعفری در ادامه به برگزاری طرح فلاح اشاره کرد و یادآور شد: این مراسم روزه خوانی که با درخواست مددجویان در منزل آن‌ها برگزار می‌شود، امسال در ۱۷۰ جلسه و با پرداخت هزینه‌ها توسط کمیته امداد در حال اجرا است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جلسات امربه‌معروف و نهی از منکر نیز برای ۱۵۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در دهه اول ماه محرم برگزار می‌شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار