امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
منتشر شده : شهریور ۱۱, ۱۳۹۸ | ۸:۰۳ ب.ظ ­ ­ کد خبر:34395 ­ ­ تعداد بازدید :44 بازدید

نخستین کتابخانه سیار شهری درهمدان افتتاح شدمدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه سیار شهری “یار مهربان” هر روزه در مناطقی که فاقد کتابخانه عمومی هستند، مستقر شده و دوستداران میتوانند از این فرصت برای مطالعه استفاده کنند.

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، عاطفه زارعی در مراسم افتتاحیه نخستین کتابخانه سیار شهری استان همدان  با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما دسترسی آسان عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی است، افزود: در استان همدان ۱۱۴ کتابخانه عمومی وجود دارد، که از این تعداد ۶۹ کتابخانه شهری و ۴۵ کتابخانه روستایی است.

وی ادامه داد: در شهرستان همدان ۲۷ کتابخانه وجود دارد که از این تعداد ۲۴ باب کتابخانه در شهر همدان (با احتساب کتابخانه مرکزی، نهادی و مشارکتی ) است.

زارعی با اشاره به اینکه برخی از نقاط شهر که مناطق برخوردار را نیز در بر میگیرد فاقد کتابخانه هستند، اظهار کرد: با همکاری شورای شهر و شهرداری همدان، کتابخانه سیار آماده بهره‌برداری شد تا بتوانیم به این مناطق نیز خدمات ارائه کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه شهرداری همدان با اختصاص یک اتوبوس شهری و تجهیز آن شرایط را فراهم کرده است، تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با تخصیص بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب، چندین عنوان نشریه، وسایل کمک آموزشی، اسباب بازی کتابخانه سیار را آماده خدمات رسانی کرد.

وی ادامه داد: یک نیروی کتابدار توسط اداره کل برای این کتابخانه در نظر گرفته شده است، که همراه کتابخانه سیار به مناطق مختلف شهری سفر می کند.

زارعی در پایان خاطر نشان کرد: این کتابخانه مانند دیگر کتابخانه‌ها دارای بخشهای مختلفی چون بخش بزرگسالان، کودک، استان‌شناسی، دفاع مقدس و … است و به لحاظ ایمنی به دوربین مداربسته، کپسول آتش نشانی، جعبه کمکهای اولیه تجهیز شده است. 

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار