امروز : پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
منتشر شده : شهریور ۱۲, ۱۳۹۸ | ۶:۳۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:34401 ­ ­ تعداد بازدید :55 بازدید

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان: شهرداری سهم ۵ درصدی عوارض نوسازی آموزش پرورش را پرداخت کند   

 رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بر رعایت پرداخت سهم ۵ درصدی نوسازی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری همدان تأکید کرد .

به گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، اکبر کاوسی امید در کمیسیون برنامه بودجه و مالی شوراها، اظهارکرد: سهم ۵ درصدی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری یک ظرفیت قانونی و فرصت مناسبی برای این نهاد برای کمک به مناطق محروم  شهر است.

کاوسی اضافه کرد: پنج درصد سهم عوارض نوسازی آموزش و پرورش برای تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات حداقلی مناطق محروم هزینه می‌شود و شهرداری این مبلغ را از مردم از سال ۹۳ اخذ کرده اما تاکنون به آموزش و پرورش پرداخت نکرده است .

وی با بیان اینکه سهم ۵ درصدی عوارض نوسازی آموزش و پرورش رقم کمی نیست، یادآور شد : با توجه به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی بسیاری از مدارس آمادگی پذیرش دانش‌آموزان را ندارد و این  سهم عوارض نوسازی می‌تواند کمک شایانی به این مدارس در پذیرش دانش‌آموزان داشته باشد.

کاوسی اضافه کرد: اینکه خلاءهایی در خصوص اجرای قانون در کشور وجود دارد قابل انکار نیست اما قانون فصل‌الخطاب است و باید به درستی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حق حیات بر گردن تمامی افراد جامعه دارد، افزود: در مکتب اسلام بالاترین ارزش و جایگاه به معلم و تعلیم و تربیت اختصاص دارد اما در این زمینه در خصوص آموزش و پرورش کوتاهی صورت گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان نیز در این جلسه، یادآور شد: این منطقه در مجموع از سال ۹۳ تاکنون مبلغ ۱۴ میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال از محل سهم عوارض به آموزش و پرورش پرداخت شده است.

محمد باب‌الحوائجی اضافه کرد: لازم است مناطق چهارگانه نیز همچون منطقه دو شهرداری همدان در پرداخت سهمیه عوارض آموزش و پرورش عمل کنند.

معاون اداری مالی ناحیه یک آموزش و پرورش همدان هم با اشاره به اینکه اعتبارات آموزش و پرورش در حد هزینه‌هایش نیست، افزود: لازم است اعتبارات مناسبی برای حجم وسیع مدارس و جمعیت کنونی دانش آموزان لحاظ شود.

اکبری با بیان اینکه اخذ سهمیه عوارض آموزش و پرورش ناحیه یک از شهرداری حدود ۲۰ درصد بیشتر از ناحیه ۲ بوده است افزود : این مبالغ در بخش تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات برای مدارس حاشیه و محروم شهر هزینه می شود.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار