امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
منتشر شده : شهریور ۱۲, ۱۳۹۸ | ۶:۳۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:34399 ­ ­ تعداد بازدید :34 بازدید

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان: افتتاح ۵۱ طرح با ۷۲۱ فرصت شغلی در همدانمديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان گفت: ۵۱ طرح  با فرصت شغلي ۷۲۱ نفر در هفته دولت و تعاون در استان همدان افتتاح شد.
به‌گزارش _رزن جوان، منطقه همدان، احمد توصیفیان سه شنبه ۱۲ شهریور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تعاون راهكار مناسب براي گردش عدالت اجتماعي است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، داراي ويژگيهاي رشد گرايي و باز توزيعي است ، اظهار کرد: فعاليت در عرصه تعاون موجب رونق توليد داخلي، استقلال  و استفاده از ظرفيت‌هاي اقتصادي است به گونه‌اي كه تعاون موجب تجميع سرمايه‌ها، سرمايه‌گذاري داخلي، مشاركت افراد در برابري فرصت‌ها است.
وی از فعالیت  ۱۱۲۷ تعاوني در استان خبرداد و افزود: از اين تعداد ۶۰۶ تعاوني توليدي، تعداد ۳۴۰ تعاوني خدمات و تعداد ۱۸۱ تعاوني توزيعي را شامل مي‌شوند و البته پراكندگي و گستردگي موضوع فعاليت اين شركت در استان متنوع است.
وي  با تأکید براینکه براي توسعه اقتصادي نيازمند كار جمعي، سخت‌کوشي، پشتكار، مسئوليت پذيري اجتماعي و تقويت سرمايه انساني و اجتماعي است،  تصریح کرد: ضرورت دارد باور تعاون، فرهنگ كار و كار جمعي در جامعه تقويت شود، چرا كه فعاليت در عرصه تعاون علاوه بر تاب آوري اقتصادي در شرايط اعمال تحريم ها با حاكم بودن روح جمعي سبب نقش آفريني در پيشرفت كشور خواهد شد.
توصيفيان با اشاره به اينكه تعاون از مصاديق كنش‌هاي متقابل پيوسته براي دستيابي به هدف و يا هدف هايي معين است، افزود: تعاون كار گروهي، داوطلبانه و نظام مند است.
مدیرکل کار،تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: تقويت تعاون شيوه‌اي در اقتصاد است كه راهي بين نظام اقتصاد سرمايه‌داري و نظام سوسياليستي در نظر گرفته شده و به راه سوم مشهور شده است.
وی بیان کرد: تکیه بر توان تعاون و شرکت های تعاونی که چتر گسترده آنها اقشار کم درآمد و آسیب پذیر را پوشش می‌دهد در واقع زیرساخت اقتصاد مقاومتی در کشور است و رويكرد اين اداره كل، حمايت، هدايت و نظارت بر تعاوني‌ها است به گونه‌اي كه ضمن كمك به ثبت و راه‌اندازي تعاونيها و در اولويت قرار دادن و پيگيري پرونده‌‎هاي تسهيلات شركت‌ها تعاوني متقاضي برگزاري دوره‌هاي آموزشي مورد نياز و بازديد از كليه تعاونيها و اتحاديه‎‌هاي فعال انجام مي‌‎شود.
وی خاطرنشان کرد: مجموعا تعداد ۵۱ طرح  با فرصت شغلي ۷۲۱ نفر در هفته دولت و تعاون افتتاح شد که از این طرحها تعداد ۱۷ طرح صنعتي و معدني با فرصت شغلي ۲۵۷ نفر، تعداد ۱۹ طرح کشاورزی با فرصت شغلي ۲۳۹ نفر ،۱ طرح در بخش مسکن با فرصت شغلي ۶۰ نفر و  ۱۴ طرح خدماتی با فرصت شغلي ۱۶۵ نفر است.
توصیفیان با اشاره به گرامیداشت هفته تعاون و چهاردهمين سال انتخاب تعاوني‌هاي برتر استان همدان با هدف ترويج فرهنگ تعاون، گفت: در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال رونق توليد نامگذاري شده است كسب و كارهاي تعاوني عرصه هاي اقتصادي و اجتماعي نقش آفريني می‌کنند.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی تأکید کرد: در اين برنامه ملي ثبت نام و انتخاب تعاوني‌ها از طريق رقابت در گرايش‌هاي مختلف انجام و با هدف معرفي توانمندي‌ها بخش تعاون به اقشار مختلف و مسئولين ، ارج نهادن به زحمات تلاشگران بخش تعاون و ارتقا جايگاه و اهميت تعاون و مشاركت در جامعه و ايجاد فضاي مناسب براي انتقال دانش رسمي و بومي در تعاون و توسعه مشاركت‌هاي  مردمي با استفاده از هم افزايي و تجربه است.

انتهای پیام

لینک منبع


0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

سفر وزیر کار به رزن

آخرین اخبار